Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Ławrow znów mówi o wojnie domowej

0
Podziel się:

- Rozwiązanie kryzysu musi uwzględniać interesy wszystkich regionów tego kraju - przestrzega szef rosyjskiej dyplomacji.

Konflikt na Ukrainie. Ławrow znów mówi o wojnie domowej
(PAP/EPA)

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że Ukraina nigdy dotychczas nie była tak blisko wojny domowej i że rozwiązanie kryzysu musi uwzględniać interesy wszystkich regionów tego kraju. W wywiadzie dla telewizji Bloomberg podkreślił, że dopóki na Ukrainie trwa przemoc, wybory prezydenckie 25 maja nie mogą być uważane za legalne.

_ - To prawdziwa wojna na południu i wschodzie _ - powiedział Ławrow, którego zdaniem nie należy siadać do stołu rozmów, _ dopóki trwa strzelanie z broni ciężkiej _. Wskazał, że Rosja ma poważne podejrzenia, że na południu i wschodzie Ukrainy działają zachodni najemnicy, głównie amerykańscy, i choć, jak zaznaczył, Waszyngton zaprzecza, informacja ta znów się pojawia. _ Chcielibyśmy wiedzieć, czy to prawda czy nie _ - powiedział Ławrow Bloombergowi.

Szef rosyjskiej dyplomacji podkreślił, że Rosja jest kategorycznie przeciwna próbom przyłączenia Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego._ - Próby wciągnięcia Ukrainy do NATO będą bardzo negatywne dla całego systemu bezpieczeństwa europejskiego i bylibyśmy kategorycznie temu przeciwni _ - oświadczył Ławrow. Dodał, że byłaby to sprawa nie tylko Ukrainy i NATO, lecz także Rosji.

Mówiąc o perspektywie wejścia Ukrainy do Unii Europejskiej, Ławrow oświadczył, że ten wybór zależy od samej Ukrainy, która jednak powinna zdawać sobie sprawę z możliwych następstw takiego kroku w związku ze zobowiązaniami, jakie ma jako członek Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)