Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sankcje dla rosji
10.09.2014 15:42

Konflikt na Ukrainie. Rosja otrzyma kolejne sankcje

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, dotyczącą wprowadzenia restrykcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Prezydent Petro Poroszenko podpisał ustawę, dotyczącą wprowadzenia sankcji wobec Rosji. - Są opóźnione co najmniej o pół roku - mówi dziennikarka redakcji ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy Olena Bobakowa.

Jak wyjaśnia, tu nie chodzi o gospodarczą skuteczność tych sankcji, bo zachodnie sankcje są bardziej dotkliwe. - _ Chodzi raczej o symbol, o to, że ludzie, którzy wspierają ekspansję Kremla nie mogą tak po prostu przyjeżdżać do Kijowa, chodzić do restauracji i robić interesy _ - dodaje.

Kilka dni wcześniej Unia Europejska uzgodniła swoje sankcje. Jednak wspólnota na razie wstrzymuje się z ich wdrożeniem, licząc że zawieszenie broni na Ukrainie będzie trwałe. Tymczasem, jak twierdzi ukraiński publicysta Witalij Portnykow, zawieszenie broni jest kruche.

- _ Teraz wojny nie ma, ale nie ma i pokoju _ - mówi dziennikarz. Jak tłumaczy Witalij Postnykow, jest to pokój z prowokacjami separatystów. Lista ukraińskich sankcji wobec Rosji obejmuje 172 obywateli rosyjskich i 65 firm.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie zakręcają kurek? PGNiG obserwuje zmniejszenie dostaw gazu - _ To celowe działanie _ - oceniają eksperci. Wskazują, że może chodzić o unijne sankcje.
Kreml sugeruje, że kary Zachodu nie działają -_ Jak dotąd nie ma problemów z żądną zagraniczną firmą na rosyjskim rynku _ - powiedział wicepremier Arkadij Dworkowicz.
Merkel chce dodatkowych sankcji dla Rosji Szefowa niemieckiego rządu dodała, że będzie pierwszą osobą, która zarekomenduje zawieszenie sankcji, jeśli zostanie wdrożony 12-punktowy plan pokojowy dla Ukrainy.
Tagi: sankcje dla rosji, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz