Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Sponsorzy separatystów mogą stracić majątki

0
Podziel się:

To propozycja gubernatora obwodu dniepropietrowskiego Ihora Kołomojskiego.

Konflikt na Ukrainie. Sponsorzy separatystów mogą stracić majątki
(PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)
bESpLKGd

Ukraiński biznesmen, gubernator obwodu dniepropietrowskiego Ihor Kołomojski proponuje władzom skonfiskowanie aktywów przedsiębiorców sponsorujących separatystów. Chodzi tutaj przede wszystkim o zakłady należące do rodziny Wiktora Janukowycza.

Ihor Kołomojski jest jednym z najbogatszych Ukraińców, twórcą pierwszych ochotniczych batalionów, które teraz doskonale sprawdzają się na wschodzie kraju. Jest też autorem kilku kontrowersyjnych pomysłów, na przykład wybudowania na granicy z Rosją wysokiego muru. Teraz biznesmen proponuje skonfiskowanie zakładów, mienia i akcji zwolenników separatyzmu. Zyski przez nie przynoszone są obecnie przekazywane na działalność prorosyjskich bojówkarzy. Według Ihora Kołomojskiego, zarządzaniem aktywami powinna zająć się spółka akcyjna, w której udziały mieliby uczestnicy operacji antyterrorystycznej, weterani oraz rodziny ofiar.

Wśród sponsorów separatyzmu ukraińskie media wymieniają najczęściej Wiktora Janukowycza i jego rodzinę, a także przewodniczącego klubu parlamentarnego Partii Regionów Ołeksandra Jefremowa. Na początku konfliktu bojówkarzy miał też wspierać najbogatszy Ukrainiec, pochodzący z Doniecka Rinat Achmetow. Według Służby Bezpieczeństwa, ten ostatni niemal stracił już wpływ na sytuację w Zagłębiu Donieckim.

bESpLKGf

W nocy doszło do kilku ataków separatystów na ukraińskie posterunki, w tym w pobliżu przejścia granicznego _ Dowżanski _. Nie ma strat wśród wojskowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie poparli akcję przeciwko prorosyjskim rebeliantom Obama i Hollande wezwali prezydenta Putina, by ten naciskał na separatystów w sprawie podjęcia dialogu z ukraińskimi władzami.
Izrael bombarduje. Dostało się też Niemcom Według rzecznika izraelskiej armii, to dopiero początek operacji przeciwko Palestyńczykom. .
"W oczach opinii publicznej Francja pogrąża się" Francuzi przestają ufać politykom. -_ W ich oczach kraj pogrąża się - komentuje portal Atlantico.fr. _
bESpLKGG
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)