Notowania

konflikt na ukrainie
15.03.2014 14:20

Konflikt na Ukrainie. Straż graniczna nie wpuściła prawie 500 Rosjan

Ostatniej doby przez granicę nie przepuszczono 480 obywateli Federacji Rosyjskiej. Trzech z nich mogło być zaangażowanych w działalność ekstremistyczną na terytorium Ukrainy - poinformowała Straż Graniczna.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Straż Graniczna Ukrainy w ciągu ostatniej doby zakazała wjazdu do kraju prawie 500 obywatelom Rosji - podały dziś służby prasowe SG w Kijowie. Ukraińcy nie wpuszczają do siebie tych obywateli rosyjskich, których podejrzewają o wspieranie ruchów separatystycznych.

_ Ostatniej doby przez granicę nie przepuszczono 480 obywateli Federacji Rosyjskiej. Trzech z nich mogło być zaangażowanych w działalność ekstremistyczną na terytorium Ukrainy _ - poinformowała Straż Graniczna.

W komunikacie podano, że w ostatnich dniach 36 osobom wręczono oficjalne zakazy wjazdu na Ukrainę.

Władze ukraińskie oskarżają Rosję o wspieranie ruchów separatystycznych we wschodnich i południowych regionach kraju. Ich zdaniem prorosyjskie organizacje prowokują starcia ze zwolennikami jedności Ukrainy, co może posłużyć jako pretekst wkroczenia wojsk rosyjskich na Ukrainę w celu obrony życia swych rodaków.

MSZ w Moskwie oświadczyło w czwartek, iż _ Rosja poczuwa się do odpowiedzialności za życie rodaków i współobywateli na Ukrainie _ i _ zastrzega też sobie prawo do wzięcia ludzi w obronę _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt na ukrainie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz