Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Turczynow: Nie będzie strzelania do cywilów

0
Podziel się:

- Obecne władze nie użyją broni przeciwko osobom cywilnym, natomiast wobec terrorystów, którzy zabijają cywilów i milicjantów, zostanie zastosowana siła zgodnie z obowiązującym prawem - oświadczył.

Konflikt na Ukrainie. Turczynow: Nie będzie strzelania do cywilów
(fot. EspresoTV/Youtube/Print Screen)

Pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow zapewnił w dziś, że w trakcie operacji antyterrorystycznej przeciwko prorosyjskim separatystom na wschodzie kraju władze nie będą strzelały do osób cywilnych.

_ Obecne władze nie użyją broni przeciwko osobom cywilnym, natomiast wobec terrorystów, którzy zabijają cywilów i milicjantów, zostanie zastosowana siła zgodnie z konstytucją i obowiązującym prawem _ - oświadczył. _ Nie mamy innego wyjścia, jeśli chcemy mieć bezpieczne państwo i bezpiecznych obywateli _ - podkreślił Turczynow na spotkaniu z szefami frakcji parlamentarnych w Kijowie.

Była to odpowiedź pełniącego obowiązki prezydenta Ukrainy na prośbę szefa klubu Partii Regionów Ołeksandra Jefremowa, który zaapelował do władz o powstrzymanie się przed użyciem broni wobec separatystów. _ Jesteśmy kategorycznie przeciwni scenariuszowi siłowemu i uważamy za niedopuszczalne wykorzystywanie armii przeciwko ludności cywilnej _ - powiedział Jefremow.

W niedzielę wieczorem Turczynow podpisał dekret o operacji antyterrorystycznej informując, że Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony pozwoliła na użycie w niej wojska. Turczynow oświadczył wówczas, że do godziny 8 czasu polskiego w poniedziałek separatyści mają złożyć broń i opuścić okupowane budynki państwowe m.in. w Doniecku i Ługańsku. Działacze organizacji prorosyjskich oświadczyli, że nie przyjmują tego ultimatum.

Jak dotychczas brak informacji o działaniach ukraińskich formacji zbrojnych w ramach operacji antyterrorystycznej na wschodzie kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)