Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. USA grożą Rosji kolejnymi sankcjami

0
Podziel się:

Kerry powiedział Ławrowowi, że USA są głęboko zaniepokojone brakiem pozytywnych działań ze strony Rosji w celu deeskalacji sytuacji na Ukrainie.

Konflikt na Ukrainie. USA grożą Rosji kolejnymi sankcjami
(AP/Fotolink/East News)

W rozmowie telefonicznej z szefem rosyjskiej dyplomacji Siergiejem Ławrowem sekretarz stanu USA John Kerry zagroził Moskwie kolejnymi sankcjami, jeśli Rosja nadal nie będzie realizowała porozumienia genewskiego w sprawie konfliktu na Ukrainie - poinformował wczoraj Departament Stanu USA.

Kerry powiedział Ławrowowi, że USA są _ głęboko zaniepokojone _ brakiem _ pozytywnych działań _ ze strony Rosji w celu deeskalacji sytuacji na Ukrainie. Stwierdził, że jest coraz więcej dowodów na to, że prorosyjscy separatyści zajmują kolejne budynki na południu i wschodzie Ukrainy. Zagroził, że USA zaostrzą sankcje wobec Rosji, jeśli ta nadal nie będzie realizowała porozumienia genewskiego w sprawie Ukrainy.

Obama sceptyczny wobec polityki Rosji względem Ukrainy:

Szef amerykańskiej dyplomacji podkreślił, że Rosja musi zrezygnować ze swej retoryki, obliczonej na eskalację konfliktu, współpracować z OBWE i władzami w Kijowie a także publicznie wezwać separatystów do opuszczenia zajmowanych przez nich budynków publicznych.

We wtorek John Kerry rozmawiał telefonicznie także z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem. Sekretarz stanu USA pochwalił działania władz w Kijowie zmierzające do deeskalacji napięć.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)