Notowania

wojna w iraku
02.08.2014 15:13

Konflikt w Iraku. Zabito dziesiątki mundurowych

Wśród ofiar są żołnierze i członkowie pozarządowej milicji - poinformowały irackie źródła wojskowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/STR)

Co najmniej 30 irackich żołnierzy i członków prorządowej milicji szyickiej zostało zabitych na południe od Bagdadu przez sunnickich dżihadystów z ugrupowania Państwo Islamskie - poinformowały irackie źródła wojskowe.

Islamiści dokonali ataku moździerzowego na miasto Dżurf al-Sakhr, zabijając 11 żołnierzy i 12 członków szyickiej milicji Asaib Ahl al-Haq (Liga Sprawiedliwych).

Następnie armia dokonała kontrataku na dżihadystów w Dżurf al-Sakhr oraz w pobliżu miast Al-Hamja i Latifija, podczas której kolejnych siedmiu żołnierzy zostało zabitych - poinformowała iracka armia.

W ostatnim czasie w Iraku nasila się zbrojna rebelia islamistyczna. Dżihadyści z Państwa Islamskiego kontrolują już znaczne obszary na północy i zachodzie kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael i Hamas zgadzają się na rozejm w Strefie Gazy Premier zapowiedział jednak, że siły będą kontynuowały operację niszczenia tuneli nawet podczas zawieszenia broni.
Konflikt w Gazie. Już ponad cztery miliardy dolarów strat Zniszczone domy, budynki użyteczności publicznej oraz infrastruktura to efekt izraelskiej ofensywy. Odbudowanie potrwa latami.
Premier Izraela: będziemy dalej niszczyć Benjamin Netanjahu zapowiedział, że siły zbrojne jego kraju będą kontynuowały operację niszczenia palestyńskich tuneli, nawet w trakcie zawieszenia broni.
Tagi: wojna w iraku, irak, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz