Notowania

konflikt w po
29.08.2013 10:16

Konflikt w PO. Gowin czeka na propozycję poważnych rozmów z Tuskiem

- Czekam na propozycję poważnych rozmów, bo coś się w PO wydarzyło. Te 20 proc. głosów oddanych na mnie coś mówi. Myślę, że sytuacja dojrzewa do takich rozmów - powiedział Gowin.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Charchula/Reporter)

Poseł PO Jarosław Gowin powiedział, że czeka na propozycję poważnych rozmów od premiera Donalda Tuska, o ile szef Platformy widzi potrzebę takich rozmów. Tusk postawił ultimatum Gowinowi, oświadczając, że _ jeśli znowu przekroczy on miarę, pożegna się z Platformą _.

_ - Czekam na propozycję poważnych rozmów, bo coś się w PO wydarzyło. Te 20 proc. głosów oddanych na mnie coś mówi. Myślę, że sytuacja dojrzewa do takich rozmów _ - powiedział dziś Gowin, który był konkurentem Tuska w zakończonych niedawno wyborach szefa PO. Jak podkreślił, nie wie co _ konkretnie premier miał na myśli _, wypowiadając się na jego temat.

Tusk oświadczył wczoraj m.in., że Gowin powinien się zdecydować, czy jest w PO, czy poza nią i stoi teraz przed sprawdzianem. _ - Jeśli jeszcze raz przekroczy miarę, a uważam, że w ostatnich dniach przekraczał miarę, to na pewno pożegna się z Platformą. Będziemy bardzo pilnie wsłuchiwali się w jego wypowiedzi. Jeśli jeszcze raz naruszy normy bycia w PO, czy to będzie dzisiaj, jutro czy za tydzień, to pożegna się z PO _ - zapowiedział Tusk.

_ - Wybory w PO się skończyły, skończyły się wynikiem powszechnie ocenianym jako zaskakujący - niska frekwencja, 20 proc. poparcia dla mnie, tylko nieco ponad 1/3 członków PO głosujących na Donalda Tuska. To wszystko jest podstawa do poważnych rozmów. Do takich rozmów jestem w każdej chwili gotów _ - powiedział Gowin.

Dodał, że po kampanii w wyborach szefa Platformy _ nikt w PO nie ma wątpliwości, że ma charakter _.

Dopytywany kiedy porozmawia z Tuskiem, powiedział, że _ to premier jest zwycięzcą, a reguły są jasne _. _ - Czekam na zaproszenie do rozmów, o ile pan premier widzi potrzebę takich rozmów _ - dodał. Stwierdził, że rozumie zdenerwowanie Tuska, bo _ sytuacja rządu i PO jest trudna _. _ Ale skoro jest tak trudna sytuacja, to zamiast się denerwować, lepiej rozmawiać _ - podkreślił Gowin.

_ - Podczas kampanii, w liście do członków PO premier napisał, że kampania to nie jest czas na debaty programowe. Kampania się skończyła i rozumiem, że teraz jest czas na debaty programowe, zwłaszcza, że widać po sondażach, że z dotychczasowym programem szanse na wygranie następnych wyborów są niewielkie _ - powiedział Gowin. Dlatego - dodał - jego zapowiedź, że będzie pracował nad poszerzeniem swojego programu, _ wypływającego wprost z zasad leżących u podstaw PO, powinna być traktowana jako wyciągnięcie pomocnej dłoni do premiera _.

Na pytanie o ewentualne odejście z PO Gowin odparł: _ Dlaczego miałbym rozważać odejście z PO _.

Odnosząc się do decyzji posła Johna Godsona o odejściu z PO, Gowin powiedział, że wielokrotnie rozmawiał o tym z byłym już posłem PO. _ - Nie jest tajemnicą, że John rozważał możliwość wystąpienia wcześniej. Namawiałem go długo, aby pozostał. Przed wakacjami powiedział, że to już jest kwestia jego sumienia _ - powiedział Gowin.

Wyrażone wczoraj stanowisko Tuska w sprawie Gowina podtrzymał na wieczornym posiedzeniu zarząd krajowy PO. Według informacji uzyskanych przez Polską Agencję Prasową _ Tusk zwrócił się do zarządu, aby dać Gowinowi jeszcze jedną szansę i nie zgłaszać wniosku o jego wykluczenie _. _ Premier wykazuje dobrą wolę wobec Jarosława Gowina, zarząd także liczy na to, że zaprzestanie on atakowania własnej partii _ - powiedziały źródła w zarządzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Usunięcie Gowina z PO. Ultimatum aktualne - _ Jeśli jeszcze raz przekroczy miarę, to na pewno pożegna się z Platformą _ - zapowiada Donald Tusk.
"Połowa członków PO pokazała Tuskowi żółtą kartkę" Zdaniem Jarosława Gowina, świadczy o tym bardzo niska frekwencja w wyborach.
Donald Tusk został upokorzony? Tusk wygrał wybory na szefa partii. Teraz rozpocznie _ grilowanie _ Jarosława Gowina, który konkurował z nim o fotel szefa PO?
Tagi: konflikt w po, wybory w po, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz