Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w strefie gazy
17.08.2014 11:54

Konflikt w Strefie Gazy. "Nie będzie zawieszenia broni bez gwarancji bezpieczeństwa"

- Nie zaakceptujemy trwałego zawieszenia broni, jeśli nie będzie ono zawierać konkretnej odpowiedzi na nasze potrzeby bezpieczeństwa - uprzedził premier Benjamin Netanjahu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/World Economic Forum (CC BY SA 3.0))

Izrael podczas negocjacji w Kairze z Palestyńczykami nie zaakceptuje zawieszenia broni, które nie będzie uwzględniało jego potrzeb bezpieczeństwa - uprzedził dziś premier tego kraju Benjamin Netanjahu.

_ Nie zaakceptujemy trwałego zawieszenia broni, jeśli nie będzie ono zawierać konkretnej odpowiedzi na nasze potrzeby bezpieczeństwa. Jeśli Hamas myśli, że może przekształcić swe straty militarne w zwycięstwo polityczne, to się myli _ - powiedział izraelski premier na otwarciu cotygodniowego posiedzenia rządu.

Netanjahu powiedział, że _ dopóki nie zapanuje spokój, Hamas będzie dalej cierpieć i jeśli myśli, że czas gra na jego korzyść, to się myli, myli się też uważając, że nie jesteśmy dość zdeterminowani _.

Izrael chce _ demilitaryzacji Gazy _, o czym nie chcą ani słyszeć ani rozmawiać Palestyńczycy, którzy przede wszystkim domagają się zniesienia blokady Strefy Gazy. W Strefie tej do północy z poniedziałku na wtorek (czasu lokalnego) obowiązuje kruchy pięciodniowy rozejm wynegocjowany z pomocą egipskich mediatorów. Rozmowy w sprawie trwałego zawieszenia broni planowane są w Kairze.

Trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy pochłonął już prawie dwa tysiące ofiar - co najmniej 1980 po stronie palestyńskiej, głównie cywilów i 67 po stronie izraelskiej, w tym trzech cywilów.

*Zobacz nagranie ostrzału, który rozpoczął Hamas zaraz po wygaśnięciu zawieszenia broni w ubiegłym tygodniu. Izrael utrzymuje, że bojówki wystrzeliły co najmniej pięć pocisków rakietowych. *

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: konflikt w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz