Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. Początek kampanii przed wyborami prezydenckimi

0
Podziel się:

Na plakatach w centrum stolicy widnieje syryjska flaga, a pod nią jest napis razem i podpis Asada. Baszar el-Asad, nasz jedyny wybór - głoszą inne plakaty.

Konflikt w Syrii. Początek kampanii przed wyborami prezydenckimi
(Polaris Images/East News)

Dziś w Syrii ruszyła kampania przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 3 czerwca. W stolicy kraju, Damaszku, pojawiły się plakaty ze zdjęciami obecnego szefa państwa Baszara el-Asada, który najpewniej bez problemów wywalczy kolejną kadencję.

Opozycja oraz Zachód określają wybory w Syrii, która od ponad trzech lat jest pogrążona w krwawym konflikcie, jako farsę. Głosowanie odbędzie się jedynie na terenach kontrolowanych przez reżim w Damaszku.

Jak relacjonuje agencja AFP, na plakatach w centrum stolicy widnieje syryjska flaga, a pod nią jest napis _ razem _ i podpis Asada. _ Baszar el-Asad, nasz jedyny wybór _ - głoszą inne plakaty. Niektóre przedstawiają uśmiechniętego prezydenta i napis: _ kochamy cię _. _ Nasz Baszarze, nie zaakceptujemy innego prezydenta niż ty. Wybraliśmy ciebie, jesteśmy ci wierni _ - głosi inny tabloid.

Oprócz Asada, w wyborach wystartuje też dwóch innych kandydatów: biznesmen z Damaszku Hasan Abdallah al-Nuri oraz deputowany Maher Abdel-Hafiz Hadżdżar.

Na tabloidach, zachęcających do głosowania na al-Nuriego, pojawiły się hasła wzywające do walki z korupcją oraz _ powrotu klasy średniej _.

W teorii będą to pierwsze wybory prezydenckie w Syrii od ponad pół wieku. Baszar el-Asad, a wcześniej jego ojciec, Hafiz, byli zatwierdzani na najwyższy urząd w państwie w referendach prezydenckich.

Syryjscy działacze praw człowieka szacują, że w syryjskim konflikcie trwającym od marca 2011 roku zginęło ponad 150 tys. ludzi. Międzynarodowa konferencja w Genewie, która miała zakończyć konflikt, zakończyła się fiaskiem.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)