Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kongres Założycielski Solidarnej Polski. Chcą podatku od banków

0
Podziel się:

Państwo jest dzisiaj niezwykle twarde wobec słabych. I niezwykle mięciutkie wobec silnych, wobec bogatych, wobec korporacji.

Kongres Założycielski Solidarnej Polski. Chcą podatku od banków
(PAP/Paweł Supernak)

Zbigniew Ziobro (na zdjęciu) został wybrany na pierwszego prezesa Solidarnej Polski.* Zastępcami Zbigniewa ZiobryBeata Kempa i Jacek Kurski. *Na Kongres Założycielski w podwarszawskich Otrębusach przyjechało z całej Polski 1700 delegatów - znacznie więcej niż spodziewali się organizatorzy.

Delegaci przywitali Zbigniewa Ziobrę gorąco i serdecznie. Odśpiewano _ sto lat _ oraz hymn, po nim liderzy wygłosili serię przemówień programowych. Jacek Kurski zapowiedział repolonizację polskich banków, wprowadzenie podatku kryzysowego od banków i instytucji finansowych oraz podatku obrotowego od hipermarketów.

- _ Państwo jest dzisiaj niezwykle twarde wobec słabych. I niezwykle mięciutkie wobec silnych, wobec bogatych, wobec korporacji _ - mówił.

Podczas kongresu padło wiele krytycznych słów pod adresem Platformy Obywatelskiej, za nieudolność i liberalizm w kwestiach społecznych. Tadeusz Cymański uznał, że dla Platformy to naturalne i zaatakował lewicę. - _ Zajęła się kościołem, gejami, zajęła się parytetami, a nie zajęła się tym, że dziecko trzeba wykarmić, dziecko trzeba wychować, trzeba wyleczyć _- mówił Cymański.

Z kolei Zbigniew Ziobro zaczął i skończył ofensywnie. - _ Polska potrzebuje Solidarnej Polski właśnie. Jesteśmy i wygramy _ - krzyczał. Kongres przyjął deklarację programową i statut. Zgodnie z nim prezes partii może być odwołany przez Radę Główną - nie trzeba zwoływać specjalnego zjazdu. Kongres przyjął też uchwały: w obronie TV Trwam i w sprawie solidarności z Węgrami.

Wcześniej Jarosław Kaczyński podpisał w Warszawie z Markiem Jurkiem porozumienie o współpracy politycznej Prawa i Sprawiedliwości z Prawicą Rzeczypospolitej. Umowa przewiduje wspólny start w wyborach. Solidarna Polska liczy jednak na to, że kiedyś po wygranych wyborach i tak wspólnie z PiS-em utworzy rząd.

Czytaj więcej na temat rozłamu na prawicy w Money.pl
Ziobro wraz z towarzyszami, odeszli do... Czterej europosłowie Solidarnej Polski, przeszli do frakcji eurosceptyków.
Zobacz, kto wygrał pięć tysięcy i uścisk Ziobry Politycy SP: _ Ten znak wyraża to, że Polska jest rodziną rodzin _.
Platforma wykorzysta Ziobrę tak jak Kaczyńskiego Paweł Szygulski pisze o szansach byłego ministra sprawiedliwości.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)