Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniec kryzysu? Coraz więcej bankructw w Niemczech

0
Podziel się:

W czerwcu niewypłacalność ogłosiło 2788 niemieckich firm.

Koniec kryzysu? Coraz więcej bankructw w Niemczech
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bFfYuPKJ

- _ W czerwcu niewypłacalność ogłosiło 2788 niemieckich firm, co w porównaniu z tym samym miesiącem 2008 roku oznacza wzrost o 15,9 proc. _ - poinformował Federalny Urząd Statystyczny z siedzibą w Wiesbaden.

Jednocześnie liczba przypadków upadłości konsumenckiej zwiększyła się o 4,1 proc., do 8434. Wraz z bankructwami osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą niewypłacalnymi stało się w czerwcu 13665 podmiotów - czyli o 7 proc. więcej niż rok wcześniej.
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2009 roku. w Niemczech ogłosiły bankructwo 16142 firmy - o 14,8 proc. więcej niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Natomiast przypadków upadłości konsumenckiej było w pierwszym półroczu 48284 - czyli o 2,6 proc. mniej niż rok wcześniej.

Łącznie przez pierwsze sześć miesięcy br. niemieckie sądy odnotowały 78846 przypadków niewypłacalności, co w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku oznacza wzrost o 0,9 proc. Suma zgłoszonych przez wierzycieli roszczeń wobec bankrutów wyniosła 24,4 mld euro, podczas gdy rok wcześniej 14,7 mld euro.

bFfYuPKL

| UE i STREFA EURO W RECESJI |
| --- |
| Według Eurostatu Wzrost Produktu Krajowego Brutto wyrównany sezonowo w II kw. 2009 w całej Unii Europejskiej spadł o 4,8 proc. i o 4,7 proc. w strefie euro. |

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl
*Znakomity wynik PKB. W II kwartale urósł o 1,1 proc. * Polska gospodarka radzi sobie lepiej niż spodziewali się eksperci. Wyniki PKB za II kwartał umocnią nas na pozycji lidera w UE. Czytaj w Money.pl
bFfYuPKR

ZOBACZ TAKŻE:

bFfYuPLm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)