Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
29.10.2007 10:20

Koniec rosyjsko-polskiej wojny o mięso?

"Niezawisimaja Gazieta" obwieszcza bliski koniec konfrontacji Moskwy i Warszawy i zniesienie embarga na import polskiego mięsa.

Podziel się
Dodaj komentarz

*"Niezawisimaja Gazieta" obwieszcza bliski koniec konfrontacji Moskwy i Warszawy i zniesienie embarga na import polskiego mięsa. *
Moskiewski dziennik zauważa, że "po dwóch latach konfrontacji Warszawa zgodziła się spełnić główne żądanie przedstawione jej przez Moskwę - dopuścić rosyjskich inspektorów weterynaryjnych do swoich zakładów mięsnych".

Według dziennika "zażegnanie konfliktu jest korzystne nie tylko dla Polaków, którzy znów uzyskają dostęp do rosyjskiego rynku mięsnego, ale także dla Rosji".

"Niezadowolona z embarga Warszawa uniemożliwiała zawarcie nowego porozumienia o współpracy i partnerstwie między Rosją a Unią Europejską, groziła także blokowaniem w ramach UE wejścia Rosji do Światowej Organizacji Handlu (WTO) dopóty, dopóki Moskwa nie odblokuje importu polskiego mięsa" - wyjaśnia dziennik.

PO: Łagodne oblicze Polski

"Wygranie niedawnych wyborów parlamentarnych w Polsce przez opozycyjną oraz bardziej pokojowo nastawioną do Rosji i Europy partię Platforma Obywatelska Donalda Tuska stwarza dobre przesłanki dla złagodzenia nieprzejednanego stanowiska Warszawy" - konstatuje dziennik.

| Rosyjska Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego poinformowała, że 23 października otrzymała list od głównego lekarza weterynarii Polski Ewy Lech, w którym ta zaproponowała rozpoczęcie inspekcji w polskich zakładach mięsnych w pierwszej połowie listopada |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz