Notowania

inwestycje
18.07.2007 06:29

Koniec taniej siły roboczej w Polsce

Kończy się era przyciągania inwestorów zagranicznych do Polski niskimi kosztami pracy. By walczyć o inwestorów musimy wykorzystywać potencjał naukowy i intelektualny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

Kończy się era przyciągania inwestorów zagranicznych do Polski niskimi kosztami pracy - donosi "Gazeta Prawna" w swoim raporcie o konkurencyjności naszej gospodarki.

Dziennikarze gazety przepytali cztery największe firmy doradcze, jak oceniają Polskę jako miejsce do lokowania inwestycji przez firmy zagraniczne.

Przedstawiciele firm rekomendują rządowi nastawienie na przyciąganie zaawansowanych technologii, tworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego dla międzynarodowych koncernów i rozwój edukacji.

*ZOBACZ TAKŻE: *Polacy nie chcą pracować za 900 zł
"Gazeta Prawna" podkreśla, że pomimo ponad jedenastu miliardów dolarów inwestycji zagranicznych, przewidywanych w tym roku, wciąż w przeliczeniu na jednego mieszkańca przypada mniej zainwestowanych środków niż w Czechach czy na Węgrzech.

Według ankietowanych specjalistów, jednym z najwiekszych problemów, na jakie natrafiają zagraniczni przedsiebiorcy pragnący zainwestować w Polsce, to niestabilne i niejasne prawo, słabo rozwinięta infrastruktura oraz brak spójnej polityki rządowej, dotyczącej strategii przyciągania inwestycji.

Tagi: inwestycje, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz