Notowania

walka z biurokracją
16.12.2010 07:16

Koniec urzędowej udręki? Dziś decyzja Sejmu

Poseł Adam Szejnfeld przekonuje, że zmieni się sposób działania państwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mg.gov.pl)

*Sejm zajmie się dziś projektem ustawy deregulacyjnej. Zakłada ona ograniczenie liczby wymaganych zezwoleń przy zakładaniu działalności gospodarczej. *

Zamiast ponad 200 róznych zaświadczeń czy wypisów, przedsiębiorcy i obywatele będą mogli składać oświadczenia.

- _ Zmieniamy nie tyle przepisy, co filozofię funkcjonowania państwa _ - mówi Adam Szejnfeld z PO. Poseł dodaje, że państwo ma mieć więcej zaufania do obywatela.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t86740.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;za;obcieciem;etatow;w;administracji,95,0,728159.html) Sejm za obcięciem etatów w administracji
- _ Te wszystkie druki i zaświadczenia mają zastąpić pisemne oświadczenia, ale bez pieczątek i licznych podpisów. Nie trzeba też będzie dostarczać dokumentów oryginałów dokumentów, wystarczą kopie bądź odpisy - _ wylicza Adam Szejnfeld. Dodaje, że spadną koszty uzyskiwania zezwoleń.

Poseł jest przekonany, że ustawa będzie kolejnym krokiem do budowania państwa zaufania, jeżeli oczywiście wejdzie w życie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t97563.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/biurokracja;kosztuje;nas;rocznie;77;6;mld;zlotych,205,0,682445.html) Biurokracja kosztuje nas rocznie 77,6 mld złotych Urzędnicza armia liczy już ponad 428 tysięcy ludzi. Planowane cięcia etatów i wstrzymanie awansów w administracji państwowej dotknie 21 tysięcy z nich. Rząd chce zaoszczędzić blisko miliard złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t110891.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/nie;unikniemy;podnoszenia;podatkow;i;zamrazania;pensji,60,0,676668.html) Nie unikniemy podnoszenia podatków i zamrażania pensji Rząd walczy w Brukseli o korzystną dla nas zmianę metody liczenia długu publicznego. Ekonomiści: To i tak nie uchroni nas przed ostrymi cięciami wydatków i windowaniem podatków.
Tagi: walka z biurokracją, biurokracja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz