Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gaz
04.01.2006 09:21

Koniec wojny gazowej

Jest porozumienie w sprawie wznowienia dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Nowa umowa zakłada, że Gazprom będzie sprzedawał firmie pośredniczącej gaz po 230 dolarów za 1000 metrów sześciennych. Następnie Ukraina ma kupować gaz od tej firmy po 95 dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jest porozumienie w sprawie wznowienia dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę. Nowa umowa zakłada, że Gazprom będzie sprzedawał firmie pośredniczącej *gaz **po 230 dolarów za 1000 metrów sześciennych. Następnie Ukraina ma kupować gaz od tej firmy po 95 dolarów. *
Porozumienie zakłada, że rosyjski Gazprom będzie sprzedawać gaz po 230 dolarów za 1000 metrów sześciennych firmie "Rosukrenergo", w której Gazprom ma połowę udziałów. Następnie rosyjski gaz będzie mieszany z tańszym gazem pochodzącym z Turkmenistanu, Uzbekistanu i Kazachstanu.

W rezultacie na rosyjsko-ukraińskiej granicy średnia cena gazu, dostarczanego Ukrainie przez firmę "Rosukrenergo" wyniesie 95 dolarów za 1000 metrów sześciennych. Opłata tranzytowa wynosić będzie ok. 1,6 USD za przesłanie 1000 metrów sześciennych na odległość 100 kilometrów - pisze agencja ITAR-TASS, powołując się na wyjaśnienia rzecznika Gazpromu Siergieja Kuprijanowa.

Po wojnie nadszedł czas na pojednanie: na zdjęciu szef ukraińskiego Naftohazu Ołeksij Iwczenko (z lewej) ściska dłoń szefowi rosyjskiego Gazpromu Aleksiejowi Millerowi (fot. PAP/EPA/STRINGER).

CZYTAJ TAKŻE:

Tagi: gaz, ukraina, rosja, gospodarka, wiadomości, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz