Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł
22.09.2014 14:49

Koniunktura w przemyśle. GUS podał dane za wrzesień

Ogólny klimat oceniany jest mniej korzystnie niż w sierpniu, ale...

Podziel się
Dodaj komentarz
(endostock - Fotolia.com)

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym we wrześniu oceniany jest mniej korzystnie niż w sierpniu, ale lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat - wynika z badania GUS.

_ - We wrześniu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie plus 3 (w sierpniu plus 5) _ - napisano w komunikacie. Poprawę koniunktury sygnalizuje 17 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 14 proc. (przed miesiącem odpowiednio 17 proc. i 12 proc.).

Jak wynika z badania GUS, oceny bieżącego portfela zamówień są negatywne, gorsze niż w sierpniu, na co wpływa w większym stopniu pogorszenie ocen krajowego niż zagranicznego portfela zamówień. Przewidywania w tym zakresie są mniej korzystne od formułowanych w ubiegłym miesiącu.

Diagnozy produkcji są negatywne, podczas gdy w sierpniu były pozytywne. Prognozy odnośnie produkcji są mniej korzystne niż przed miesiącem._ - Utrzymuje się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych _ - napisano w komunikacie.

Sytuacja finansowa we wrześniu oceniana jest negatywnie, a jej prognozy są pozytywne, ale nieco gorsze od przewidywań z sierpnia._ - W najbliższych trzech miesiącach zatrudnienie może zmniejszyć się w niewielkim stopniu _ - napisano w raporcie._ - Ceny wyrobów przemysłowych mogą nieznacznie spadać _ - dodano.

Tagi: przemysł, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz