Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle

0
Podziel się:

W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.

Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle
(Edyta Strzelec/Reporter)
bEUxfEwl

W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.* *Zarówno w kwietniu, jak i przed miesiącem poprawę koniunktury sygnalizuje 15 procent firm, a jej pogorszenie 21 procent.

- _ Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w kwietniu oceniany jest negatywnie, podobnie jak w marcu, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Bieżący portfel zamówień i produkcja są nadal ograniczane. Odpowiednie prognozy są korzystne, zbliżone do formułowanych w ubiegłym miesiącu. Sytuacja finansowa oceniana jest ciągle negatywnie, w najbliższych miesiącach nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal nieznacznie rosnąć _ - napisano w komentarzu.

Z badania wynika, że na negatywne oceny portfela zamówień ogółem wpływa w większym stopniu ograniczenie krajowego niż zagranicznego portfela zamówień.

bEUxfEwn

- _ Przedsiębiorcy sygnalizują spadek produkcji. Odpowiednie prognozy wskazują na możliwość poprawy. Utrzymuje się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych. Poziom należności od kontrahentów nieznacznie wzrasta. Sytuacja finansowa oceniana jest ciągle negatywnie, w najbliższych miesiącach nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie. Utrzymuje się skala planowanych w marcu redukcji zatrudnienia. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal nieznacznie rosnąć _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wiadomości z gospodarki strefy euro Dane opublikował europejski urząd statystyczny Eurostat.
Produkcja przemysłowa spada. O 11 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji miesiąc do miesiąca o 2,5 proc.
Z koniunkturą coraz gorzej. Najnowsze dane Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o tendencjach w gospodarce spadł.
bEUxfEwO
przemysł
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)