Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemysł w polsce
22.04.2013 15:05

Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle

W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Edyta Strzelec/Reporter)

W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6. Zarówno w kwietniu, jak i przed miesiącem poprawę koniunktury sygnalizuje 15 procent firm, a jej pogorszenie 21 procent.

- _ Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w kwietniu oceniany jest negatywnie, podobnie jak w marcu, ale gorzej niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat. Bieżący portfel zamówień i produkcja są nadal ograniczane. Odpowiednie prognozy są korzystne, zbliżone do formułowanych w ubiegłym miesiącu. Sytuacja finansowa oceniana jest ciągle negatywnie, w najbliższych miesiącach nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal nieznacznie rosnąć _ - napisano w komentarzu.

Z badania wynika, że na negatywne oceny portfela zamówień ogółem wpływa w większym stopniu ograniczenie krajowego niż zagranicznego portfela zamówień.

- _ Przedsiębiorcy sygnalizują spadek produkcji. Odpowiednie prognozy wskazują na możliwość poprawy. Utrzymuje się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych. Poziom należności od kontrahentów nieznacznie wzrasta. Sytuacja finansowa oceniana jest ciągle negatywnie, w najbliższych miesiącach nie należy się spodziewać zmian w tym zakresie. Utrzymuje się skala planowanych w marcu redukcji zatrudnienia. Ceny wyrobów przemysłowych mogą nadal nieznacznie rosnąć _ - dodano.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące wiadomości z gospodarki strefy euro Dane opublikował europejski urząd statystyczny Eurostat.
Produkcja przemysłowa spada. O 11 proc. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji miesiąc do miesiąca o 2,5 proc.
Z koniunkturą coraz gorzej. Najnowsze dane Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury, informujący o tendencjach w gospodarce spadł.
Tagi: przemysł w polsce, przemysł, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz