Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniunktura w przemyśle. Zobacz wnioski z badania GUS

0
Podziel się:

Klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym oceniany jest bardziej pesymistycznie, niż w maju i gorzej, niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat.

Koniunktura w przemyśle. Zobacz wnioski z badania GUS
(Benis Arapovic/Dreamstime.com)

Ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym w czerwcu oceniany jest bardziej pesymistycznie, niż w maju i gorzej, niż w analogicznym miesiącu ostatnich trzech lat - wynika z badania GUS.

Bieżący portfel zamówień jest ograniczany w nieco większym stopniu niż w maju. Zdaniem autorów badania, odpowiednie prognozy są korzystne, choć ostrożniejsze od formułowanych w poprzednim miesiącu.

- _ Na nieco bardziej negatywne oceny portfela zamówień ogółem wpływa w większym stopniu pogorszenie ocen zagranicznego niż krajowego portfela zamówień. Przedsiębiorcy sygnalizują ograniczenie produkcji. Odpowiednie prognozy wskazują na możliwość niewielkiej poprawy. Nieznacznie zmniejsza się nadmierny stan zapasów wyrobów gotowych _ - napisano w badaniu.

- _ Nieco wolniej niż przed miesiącem wzrasta poziom należności od kontrahentów. Sytuacja finansowa oceniana jest pesymistycznie, podobnie jak w maju, w najbliższych miesiącach można oczekiwać niewielkiego pogorszenia w tym zakresie. Redukcje zatrudnienia mogą być nieco większe od zapowiadanych w maju. Ceny wyrobów przemysłowych mogą spadać _ - dodano.

W czerwcu ogólny klimat koniunktury w przetwórstwie przemysłowym kształtuje się na poziomie minus 4 (w maju minus 1). Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. badanych przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 19 proc. (w maju odpowiednio 16 proc. i 17 proc.). Pozostałe przedsiębiorstwa uważają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniunktura w przemyśle. W kwietniu nadal źle W kwietniu nadal przeważają negatywne oceny koniunktury w przemyśle - podał GUS. Ogólny klimat koniunktury w przemyśle kształtuje się, podobnie jak w marcu, na poziomie minus 6.
Będzie więcej inwestycji. GUS podał dane W marcu działalność inwestycyjną zadeklarowało 51 proc. jednostek przemysłowych i 31 proc. jednostek budowlano-montażowych - wynika z badania GUS.
Fatalne dane z Polski. To już jest załamanie Lokomotywa napędzająca gospodarkę, słabnie z miesiąca na miesiąc. _ Bieżąca i przyszła sprzedaż, oceniane są bardziej negatywnie _.
przemysł
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)