Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsolidacja w PGNiG

0
Podziel się:

Spółka PGNIG SPV 4 przejęła udziały sześciu dotychczasowych spółek gazownictwa.

Konsolidacja w PGNiG
(PGNiG)

PGNiG przeniosło do swojej spółki celowej udziały w sześciu wojewódzkich spółkach gazownictwa, które zostały przekształcone w oddziały regionalne - poinformowało PGNiG w komunikacie.

W komunikacie podano, że spółka PGNIG SPV 4 przejęła udziały sześciu dotychczasowych spółek gazownictwa: pomorskiej, wielkopolskiej, dolnośląskiej, górnośląskiej, karpackiej, mazowieckiej.

_ - Celem konsolidacji jest dostosowanie spółki do nowych warunków na liberalizującym się rynku gazu i pojawiającej się konkurencji. Dlatego planowane jest m.in. ujednolicenie procedur, systemów informatycznych, co przełoży się na sprawniejsze funkcjonowanie i efektywniejszą obsługę klientów. Każdy etap działań będzie konsultowany ze stroną społeczną, m.in. ze związkami zawodowymi _ - podano w komunikacie.

Dodano, że spółka nie przewiduje zwolnień grupowych. - _ Połączenie spółek powinno również przyczynić się do optymalizacji kosztów działalności dystrybucji, a tym samym zwiększenia zysków skonsolidowanej spółki oraz obniżenia kosztów przesyłu dla klientów PGNiG _ - napisano w komunikacie.

Spółki Gazownictwa PGNiG prowadzą działalność w zakresie zarządzania siecią gazociągów dystrybucyjnych, eksploatacji, modernizacji i rozbudowy tej sieci oraz sprzedaży usługi dystrybucji gazu.

Czytaj więcej o PGNiG w Money.pl
PGNiG potrzebuje pieniędzy na inwestycje - Potencjalne decyzje o wypłacie dywidendy nie zachwieją planami inwestycyjnymi spółki - zapewnia Jacek Murawski, wiceprezes PGNiG.
Oto główne zadania PGNiG na najbliższe lata Budzanowski podkreślił, że Polska powinna mieć ambitny program wydobywczy.
Gigant ujawnił, ile wyda na inwestycje Środki zostaną przekazane m.in. na zakończenie budowy kopalni Lubiatów-Międzychód-Grotów, która pozwoli zdublować polskie wydobycie ropy z ponad 400 tys. ton do ponad 800 tys. ton.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)