Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsumpcja w Portugalii najniższa od 28 lat

0
Podziel się:

W lipcu poziom konsumpcji w Portugalii spadł o 3,1 proc. w stosunku do czerwca.

Konsumpcja w Portugalii najniższa od 28 lat
(vasiliki/iStockphoto)

W lipcu poziom konsumpcji w Portugalii spadł o 3,1 proc. w stosunku do czerwca, a w porównaniu z analogicznym miesiącem 2010 r. obniżka wyniosła 3,4 proc. To najniższy poziom konsumpcji od 28 lat.

_ Wydatki portugalskich gospodarstw domowych zmniejszyły się do nigdy wcześniej notowanego poziomu konsumpcji. Aktualny spadek jest większy nawet niż ten, który miał miejsce podczas kryzysu w 1983 r., kiedy to Portugalia wystąpiła o pomoc do Międzynarodowego Funduszu Walutowego _ - poinformował w komunikacie Bank Portugalii, który bada poziom konsumpcji w gospodarstwach domowych od 1978 r.

Ostatnim miesiącem, podczas którego konsumpcja w Portugalii zanotowała zwyżkę, był kwiecień 2010 r.

Ekonomiści przewidują na najbliższe miesiące dalsze pogorszenie poziomu konsumpcji w Portugalii w związku z zaplanowanym na wrzesień br. wdrażaniem reform finansowych, polegających m.in. na podwyżce VAT, wzroście cen energii oraz redukcji zatrudnienia w sektorze publicznym. Do ich wprowadzenia portugalski rząd zobowiązał się w podpisanym w maju z MFW i UE porozumieniu o pomocy kredytowej na podstawie, którego otrzyma 78 mld euro.

Czytaj więcej o kryzysie w strefie euro
[ ( http://static1.money.pl/i/h/221/t85981.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tu;nie;ma;kryzysu;rosnie;spozycie;lodow;we;wloszech,161,0,887713.html) Tej branży kryzys nie dopadł. Spożycie rośnie Konsumpcja lodów wzrosła o 1 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym. Włosi wydają na nie ponad 2 miliardy euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t153341.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;w;portugalii;bankrutuje;17;firm;dziennie,217,0,883161.html) W tym kraju codziennie bankrutuje 17 firm _ Wskaźnik bankructw jest o 10,7 proc. wyższy niż w ubiegłym roku _ - informują portugalskie media.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)