Notowania

ministerstwo zdrowia
09.12.2009 06:00

Kontrowersyjne zamówienie ministerstwa zdrowia

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych, warunki przetargu na krwiobus faworyzowały jednego oferenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(James Gathany/public domain/cdc.gov)

Zdaniem Urzędu Zamówień Publicznych, warunki przetargu na krwiobus dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie wyraźnie faworyzowały jednego oferenta - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Urząd przekazał swoje ustalenia rzecznikowi dyscypliny finansów publicznych mimo to ministerstwo zdrowia chce według zasad zakwestionowanych przez Urząd Zamówień Publicznych kupić kolejne trzy krwiobusy.

Według kontrolujących przetarg, jego warunki zostały tak ustawione, że mogła wygrać tylko jedna marka autobusu. Jej dilerem jest firma Zeszuta sp. z o. o. _ Dziennik Gazeta Prawna _ zwraca uwagę, że specyfikacja ministerstwa spowodowała, iż bardziej doświadczeni producenci autobusów nie mogli wystartować w przetargu.

Według UZP, Zeszuta, która wygrała konkurs, nie spełniła kilku wymogów technicznych, określonych w przetargu, nie złożyła też niektórych potrzebnych dokumentów.

Ministerstwo zdrowia twierdzi natomiast, że dowiedziało się o opinii UZP już po rozpoczęciu kolejnej procedury przetargowej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: ministerstwo zdrowia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz