Notowania

kopacz
10.09.2009 11:51

Kopacz o służbie zdrowia. Jest poprawa?

Minister Kopacz przedstawia w Sejmie informację o stanie naszej opieki medycznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Minister zdrowia Ewa Kopacz powiedziała, że sytuacja w polskiej służbie zdrowia w ciągu dwóch ostatnich lat znacząco się poprawiła.

Minister Kopacz przedstawia w Sejmie informację o stanie naszej opieki medycznej. Wniosek w tej sprawie złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Wątpliwości posłów dotyczą płynności finansowej szpitali, rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również złego gospodarowania lekami oraz licznymi strajkami pracowników służby zdrowia.

Ewa Kopacz odpierała zarzuty, że za jej rządów sytuacja pacjentów pogorszyła się. Argumentowała, że przeznaczono o 500 milionów więcej z budżetu państwa na leczenie przedszpitalne, większe środki wydzielono także na chemioterapię. Minister Kopacz dodała też, że w ciągu ostatnich dwóch lat znacząco wzrosły zarobki lekarzy, a system przyznawania im wynagrodzeń jest bardziej racjonalny niż wcześniej.

Raport Money.pl
*Prywatne ubezpieczenia. Chce ich 70 procent Polaków * Na leczenie w przyszłym roku NFZ zamierza przeznaczyć 54,5 mld złotych. To o 670 mln złotych więcej niż w tym roku. Polacy jednak nie są zadowoleni z publicznej służby zdrowia. Ponad połowa z nas uważa, że prywatne ubezpieczenie poprawiłoby złą opiekę zdrowotną - wynika z ankiety Money.pl Czytaj w Money.pl
*     * [ NFZ zabraknie na leki 700 mln zł ]( http://news.money.pl/artykul/nfz;zabraknie;na;leki;700;mln;zl,208,0,525008.html )
* [ NFZ nie chce płacić za nieuczciwych lekarzy ]( http://news.money.pl/artykul/nfz;nie;chce;placic;za;nieuczciwych;lekarzy,145,0,520081.html )
Tagi: kopacz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz