Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopalnia Soli w Kłodawie nie ma zapasów

0
Podziel się

Sprzedawana jest tylko bieżąca produkcja. Spółka nie przyjmuje zamówień z zagranicy.

Kopalnia Soli w Kłodawie nie ma zapasów
(benketaro/CC/Flickr)
bDIDIdVN

*W magazynach Kopalni Soli Kłodawa SA w Kłodawie nie ma już soli. Sprzedawana jest tylko bieżąca produkcja. Spółka nie przyjmuje zamówień z zagranicy. *_ _

_ - Dziennie sprzedajemy około 3,5 tysięcy ton soli, czyli tyle, ile wynosi wydobycie _ - informuje dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Kopalni Janusz Kołodziejski. Dodał, że ilość zamówień jest dwukrotnie większa od możliwości wydobywczych.

Od połowy grudnia górnicy pracują także w soboty i niedziele. W kolejce stoi średnio po około 100 samochodów, oczekiwanie na załadunek wynosi przeważnie 48 godzin - poinformował dyrektor.

bDIDIdVP

W 2009 roku Kopalnia sprzedała około 700 tys. ton soli, w tym około 500 tys. ton drogowej. Wydobycie w Kłodawie pokrywa w 40-50 procentach potrzeby krajowe.
Według niego, firmy zamawiające sól _ powinny myśleć o zimie przed zimą _. Kopalnia nie ma gdzie przechowywać tak dużej ilości soli, żeby w zimie starczyło jej dla wszystkich - mówił Kołodziejski.

Wyjaśnił, że każdy producent soli ma trudności z zachowaniem płynności sprzedaży, gdy przez dłuższy czas utrzymują się niekorzystne warunki atmosferyczne. Tej zimy kłopoty mają także wszystkie kraje ościenne, w tym Niemcy, gdzie wydobywa się najwięcej soli.

bDIDIdWq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)