Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Płd: Papież ochrzcił ojca jednej z ofiar zatonięcia promu

0
Podziel się:

Papież Franciszek ochrzcił dziś ojca jednego z uczniów, którzy zginęli w katastrofie promu Sewol.

Korea Płd: Papież ochrzcił ojca jednej z ofiar zatonięcia promu
(AP/Fotolink/East News)

Papież Franciszek ochrzcił dziś ojca jednego z uczniów, którzy zginęli w katastrofie promu Sewol - poinformował rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi.

Uroczystość odbyła się dziś rano w kaplicy nuncjatury (ambasady) Watykanu w Seulu będącej rezydencją papieża w czasie wizyty w Korei Południowej.

Lee Ho Jin przybrał imię _ Franciszek _ podczas obrzędu dokonanego przez papieża w języku koreańskim, przy pomocy towarzyszącego papieżowi podczas wizyty tłumacza, ks. Johna Chong Che Chona.

Lee był jednym z grona kilkunastu członków rodzin ofiar i osób, które przeżyły katastrofę promu w kwietniu br., którzy w piątek spotkali się prywatnie z papieżem. Poprosił on wówczas Franciszka aby go ochrzcił a papież się zgodził.

Według ks. Lombardiego, papież ze szczególnym zadowoleniem przyjął prośbę dokonania obrzędu chrztu, ponieważ Kościół katolicki w Korei Południowej rozwija się tak szybko głównie dzięki dużej liczbie osób dorosłych przyjmujących co roku wiarę chrześcijańską.

Po uroczystości papież i nowo ochrzczony odbyli krótką rozmowę. _ Jestem pełen uznania dla miłości i bliskości papieża _ - powiedział później Lee Ho Jin.

Associated Press podkreśla, że Franciszek dokładał wszelkich starań aby wyrazić poparcie dla rodzin ofiar zatonięcia promu. Rodziny domagają się niezależnego śledztwa w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii. W katastrofie zginęło ponad 300 osób, w większości uczniów szkół średnich.

Po obrzędzie chrztu papież udał się do miejscowości Haemi, odległej o ok. 100 km na południowy zachód od Seulu, na spotkanie z biskupami z krajów azjatyckich. Ma on tam przedstawić swoją wizję przyszłości i priorytetów Kościoła katolickiego w Azji.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)