Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Płn. nie odpuszcza. Eksperymentuje

0
Podziel się:

Phenian prowadzi próby z silnikami rakietowymi. Tak twierdzą amerykańscy specjaliści po analizach najnowszych zdjęć satelitarnych.

Korea Płn. nie odpuszcza. Eksperymentuje
(Polaris/East News)
bECWWOzV

Północna Korea prowadzi próby z silnikami rakietowymi. Tak twierdzą amerykańscy specjaliści po analizach najnowszych zdjęć satelitarnych.

Według naukowców z Amerykańsko-Koreańskiego Uniwersytetu Johna Hopkinsa,w jednym z północnokoreańskich ośrodków rakietowych trwają próby silników rakietowych.

Od kwietnia, gdy rakieta balistyczna spadła do morza wkrótce po starcie, przeprowadzono co najmniej dwie próby silników, które mogą być wykorzystane w rakietach kosmicznych lub nowych wojskowych rakietach dalekiego zasięgu. Trwają też prace przy budowie wyrzutni rakiet.

bECWWOzX

Zdaniem specjalistów może to wskazywać, że Północna Korea chce przeprowadzić kolejne próby rakietowe po grudniowych wyborach prezydenckich w Korei Południowej.

Północnokoreański program rakietowy jest uważnie śledzony przez Stany Zjednoczone i Południową Koreę. Kraje te obawiają się, że Północna Korea może zbudować rakiety dalekiego zasięgu zdolne do przenoszenia głowic nuklearnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny wykorzystują Koreę. Sąsiedzi oburzeni Południowi Koreańczycy oburzeni są podpisaną w sierpniu umową, zawartą przez rząd Korei Północnej i przedsiębiorstwa chińskie.
Korea się zjednoczy? Wykonali pierwszy krok Ustawa musi zostać zatwierdzona przez parlament. Fundusz zjednoczeniowy będzie zasilany ze środków publicznych i dotacji prywatnych.
bECWWOAy
KOMENTARZE
(0)