Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna celuje coraz dalej

0
Podziel się:

Pociski o zasięgu około 500 km zostały wystrzelone z miasta Kaesong położonego w pobliżu wspólnej granicy z Koreą Południową.

Korea Północna celuje coraz dalej
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski balistyczne, które spadły do morza - poinformowały południowokoreańskie i japońskie media. Dotychczas próby tej nie potwierdziło oficjalnie ministerstwo obrony Korei Południowej.

Według południowokoreańskiej agencji prasowej Yonhap, powołującej się na źródła w dowództwie sił zbrojnych Korei Południowej, pociski o zasięgu ok. 500 km zostały wystrzelone z miasta Kaesong położonego w pobliżu wspólnej granicy.

Korea Północna regularnie dokonuje prób rakietowych jednak w tym roku ich liczba i częstotliwość znacznie wzrosły.

Analitycy interpretują to jako wyraz niezadowolenia Pjongjangu z braku postępu w rozmowach na temat uzyskania pomocy zagranicznej oraz z odbywających się regularnie wspólnych manewrów wojsk USA i Korei Południowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu będą rządzić wykładowcy uniwersyteccy Faworytem jest nowa postać w polityce, profesor prawa Miro Cerar i jego nowo powstała Partia Miro Cerara (SMC).
Putin pomoże zbudować elektrownię atomową Prezydenci Rosji i Argentyny podpisali porozumienie o współpracy w dziedzinie energetyki nuklearnej.
Eksplozja pocisków rakietowych koło lotniska Do konfrontacji doszło po wystosowaniu przez islamską milicję wezwania do wyparcia dawnych rebeliantów z okupowanych miejsc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)