Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Północna świętuje 60. rocznicę zakończenia wojny

0
Podziel się:

Kim Dzong Un wraz z najwyższymi rangą oficerami armii złożyli w czwartek wieniec pod pomnikiem weteranów wojny na nowym cmentarzu na przedmieściach Pjongjangu.

Korea Północna świętuje 60. rocznicę zakończenia wojny
(liveinfo.tv)

Weterani z USA, Chin i z Korei Północnej dołączyli do przywódcy Kim Dzong Una, wraz z którym brali udział w obchodach 60-tej rocznicy zakończenia wojny koreańskiej.

Kim wraz z najwyższymi rangą oficerami armii złożyli w czwartek wieniec pod pomnikiem weteranów wojny na nowym cmentarzu na przedmieściach Pjongjangu. Pośród uczestników ceremonii był również weteran wojsk amerykańskich, były pilot marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, Thomas Hudner.

- _ To bardzo wzruszające być tu teraz z tak wieloma uczestnikami tamtej wojny, nie tylko z weteranami, ale też ludźmi, członkami narodu, który tak bardzo wspiera wszystkich weteranów. Jako Amerykanin jestem zaszczycony, że mogę stać tu i dzielić się swoimi uczuciami z ludźmi, którzy kiedyś byli moimi nieprzyjaciółmi. To wspaniałe, że tu jestem _ - stwierdził amerykański weteran.

Zobacz relację z tego wydarzenia:

Trzyletni konflikt zbrojny skończył się rozejmem dnia 27 lipca 1953 roku, który jest w Korei Północnej zwany _ Dniem Zwycięstwa. _

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/87/m266839.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korea;polnocna;ujawnila;plany;chca;wrocic;do;rozmow;pokojowych,37,0,1313061.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Korea Północna ujawnia plany o wojnie Chiny, ich jedyny sojusznik i główne źródło pomocy handlowej i gospodarczej, naciska na powrót Pjongjangu do rozmów pokojowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/88/m266840.jpg ) ] (http://tech.money.pl/korea-polnocna-jakim-arsenalem-wojennym-dysponuje-kim-dzong-un-0-1283144.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Czy Kim Dzong Un ma czym grozić światu? Reżim Kim Dzong Una miał możliwość opracowania broni biologicznej i chemicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/m128281.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/koreanska;proba;jadrowa;nie;zdziwia;sie,22,0,1282838.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Koreańska próba jądrowa? Nie zdziwią się Biały Dom oznajmił, że nie będzie zaskoczony kolejną próbą rakietową Korei Północnej. Amerykański Departament Stanu wzywa jednak władze w Pjongjang do zmiany kursu.
wiadmomości
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)