Notowania

fryzjer
14.08.2012 21:35

Korpucja w polskiej piłce. Ryszard F. ps. Fryzjer zatrzymany

Wielkopolscy policjanci zatrzymali dziś wieczorem Ryszarda F. ps. Fryzjer, oskarżonego w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Rafalolechowski/Dreamstime)

Wielkopolscy policjanci zatrzymali dziś wieczorem Ryszarda F. ps. Fryzjer, oskarżonego w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej - poinformował rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

_ - Fryzjer został zatrzymany w okolicach Głogowa w województwie dolnośląskim przez policjantów z wydziału poszukiwań celowych. Trafił do aresztu w Poznaniu, o jego dalszym losie zadecyduje wrocławski sąd _ - powiedział Borowiak.

Wrocławski sąd okręgowy wydał decyzję o wystawieniu listu gończego za Ryszardem F., ps. Fryzjer, bo ten nie stawiał się na procesie i uchylał się od zbadania przez biegłego sądowego.

Proces dotyczący korupcji w piłce nożnej od ponad pół roku nie może się rozpocząć, ponieważ nie ma opinii lekarskiej na temat zdrowia Ryszarda F. - głównego oskarżonego w sprawie. Był on wielokrotnie wzywany na badanie przez biegłych, którzy mieli ustalić, czy może uczestniczyć w procesie. Na ostatni z wyznaczonych terminów - 28 lipca - nie stawił się.

Na ławie oskarżonych w sumie ma zasiąść 38 osób. Oprócz Ryszarda F., m.in. byli działacze PZPN Wit Ż. i Henryk K., a także piłkarze, m.in. były piłkarz Lecha Poznań Piotr R., działacze piłkarscy, sędziowie m.in. sędzia międzynarodowy Grzegorz G. i obserwatorzy PZPN.

W sumie akt oskarżenia w tej sprawie obejmuje 114 osób, z których aż 48 zdecydowało dobrowolnie poddać się karze. Proces pozostałych został podzielony na dwie części.

Według prokuratury _ Fryzjer _ założył i kierował zorganizowaną grupą przestępczą, która przyjmowała i wręczała łapówki w zamian za _ ustawianie _ wyników meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywek.

Grupa miała działać od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. Oskarżenie dotyczy przypadków korupcji w klubach piłkarskich, m.in. w Widzewie Łódź, Zagłębiu Lubin, Górniku Polkowice, Zawiszy Bydgoszcz, Kujawiaku Włocławek, Świcie Nowy Dwór, Pogoni Szczecin i Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Śledztwo w sprawie korupcji w polskiej piłce nożnej toczy się od maja 2005 r. Do tej pory prokuratura postawiła zarzuty około 600 osobom: sędziom, trenerom, m.in. byłemu selekcjonerowi drużyny narodowej Januszowi W. oraz byłemu reprezentantowi kraju, a później trenerowi Dariuszowi W., piłkarzom, a także obserwatorom i działaczom, m.in. byłemu przewodniczącemu Kolegium Sędziów PZPN Jerzemu G.

W kwietniu 2009 r. wrocławski sąd okręgowy m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która _ ustawiała _ wyniki meczów z udziałem Arki Gdynia, skazał na cztery lata więzienia byłego prezesa tego klubu Jacka Milewskiego, a _ Fryzjera _ na 3,5 roku więzienia. W maju 2010 r. sąd apelacyjny utrzymał wyrok dla _ Fryzjera _, a Milewskiemu obniżono karę do trzech lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie mogą osądzić największej afery w historii Z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.
Manager znanej drużyny zatrzymany przez CBA Były menadżer Groclinu Grodzisk Wielkopolski Władysław K. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Lato przed komisją sejmową Poseł PiS Jan Tomaszewski w bardzo mocnych słowach skrytykował byłego przyjaciela z boiska.
Tagi: fryzjer, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz