Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w MSWiA. Graś: "Niczego nie zamiatamy pod dywan"

0
Podziel się:

PO nie chce komisji śledczej w sprawie e-afery i podkreśla: to nie jest afera Platformy.

Korupcja w MSWiA. Graś: "Niczego nie zamiatamy pod dywan"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECKJTDp

Rzecznik rządu Paweł Graś apeluje, żeby tej sprawy nie łączyć z Platformą Obywatelską. - _ Bardzo bym prosił, by nie przyklejać partyjnych łatek do tego co się dzieje, mówimy o trwającym od wielu lat procederze, z którym nikt sobie nie poradził _ - powiedział rzecznik rządu.

Paweł Graś zapewnia, że komisja śledcza w tej sprawie jest zbędna i należy dać możliwość spokojnego działania prokuraturze i CBA. Według polityka, to, co się dzieje, jest najlepszym dowodem na to, że w PO ani w rządzie nikt niczego pod dywan zamiatać nie zamierza.

Dziś Prawo i Sprawiedliwość domagało się, by premier, szef CBA i prokurator generalny przedstawili informacje na temat afery korupcyjnej przy przetargach na usługi informatyczne w administracji rządowej.

bECKJTDr

Wczoraj sąd zdecydował o aresztowaniu dwóch kolejnych osób zatrzymanych przez CBA w sprawie afery korupcyjnej w MSWiA. Chodzi o podejrzenie korupcji przy przetargach teleinformatycznych, między innymi w MSZ i GUS.

CBA przeprowadziło akcję, w wyniku której zatrzymano dwadzieścia osób podejrzewanych o korupcję, w tym naczelnika Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Do aresztu trafiły łącznie trzy osoby: była urzędniczka z MSZ Monika F. oraz Agnieszka P. i Krzysztof K.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier odwołał wiceprezesa GUS. To pokłosie afery korupcyjnej w MSWiA Krzysztof K. stracił stanowisko. - _ Powody dymisji są oczywiste _ - skomentował to rzecznik rządu Paweł Graś.
Amerykanie korumpowali urzędników MSWiA? CBA kontroluje ponad 100 przetargów informatycznych. Firmy miały specjalne budżety na korumpowanie urzędników - informuje Paweł Wojtunik.
Grabarczyk: Najpierw prokurator, potem... Polityk PO Cezary Grabarczyk uważa, że trzeba jeszcze poczekać z parlamentarnym śledztwem w sprawie korupcji w dawnym MSWiA i obecnym MSZ.
Kolejne zatrzymania w wielkiej aferze korupcyjnej Prokuratura chce trzymiesięcznego aresztu dla niektórych urzędników.
bECKJTDS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)