Notowania

wybory 2011
09.09.2011 12:37

Korwin-Mikke nie wystartuje. PKW odrzuciła część list Nowej Prawicy

PKW odrzuciła wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy. Korwin-Mikke zapowiada odwołanie do Sądu najwyższego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mohylek/CC/Wikipedia)

Nowa Prawica wystawi swoich kandydatów tylko w 21 okręgach wyborczych, ponieważ PKW odmówiła rejestracji list w pozostałych okręgach, w tym także w Warszawie. Tym samym Janusz Korwin-Mikke, który miał kandydować z tego okręgu, nie wystartuje w wyborach.

PKW odrzuciła wczoraj w nocy wniosek o wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy w pozostałych okręgach.

- _ To jest dla mnie szokujące. To jest dla nas bardzo duży cios. Jeśli decyzja PKW utrzyma się, to nie wystartuję w wyborach, bo miałem kandydować z 19. okręgu wyborczego - z Warszawy _ - powiedział Korwin-Mikke.

Zapowiedział, że Nowa Prawica odwoła się w tej sprawie do Sądu Najwyższego oraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

W środę Nowa Prawica zwróciła się z apelem do PKW o jak najszybsze wydanie zaświadczenia potrzebnego do rejestracji list kandydatów Nowej Prawicy we wszystkich okręgach. Przedstawiciele Nowej Prawicy tłumaczyli, że dopiero w środę jedna z okręgowych komisji wyborczych wydała zaświadczenie komitetowi wyborczemu o rejestracji ostatniej listy kandydatów do Sejmu, przez co partia ta przez ostatnie siedem dni nie może prowadzić kampanii wyborczej i jest pomijana w debacie publicznej.

Więcej o Korwinie-Mikke czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/149/t130709.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kidawa-;blonska;to;dobrze;ze;nie;ma;jurka;i;korwina-mikke,234,0,901354.html) _ Dobrze, że nie ma Jurka i Korwina-Mikke _ Małgorzata Kidawa-Błońska z Platformy Obywatelskiej pozytywnie ocenia brak mniejszych ugrupowań, takich jak Korwin-Mikkego czy Marka Jurka w ogólnokrajowej rywalizacji o głosy wyborców.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t95513.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/korwin-mikke;twierdzi;ze;sie;liczy;jego;partia;nie;wystartuje;w;calej;polsce,254,0,900862.html) Jego zdaniem liczy się tylko PO i jego partia Janusz Korwin-Mikke poinformował, że jego komitetowi wyborczemu - KW Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke - udało się do tej pory zarejestrować listy wyborcze w 21 okręgach wyborczych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t155434.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/debata;na;ringu;palikot;vs;korwin-mikke,28,0,898844.html) Debata na ringu. 120 posłów w Sejmie? Wczoraj wieczorem odbyła się debata liderów: Kongresu Nowej Prawicy i Ruchu Palikota
Tagi: wybory 2011, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz