Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosiniak-Kamysz zapowiada spadek bezrobocia

1
Podziel się:

- Liczę, że będzie to poniżej 13 procent, choć w ustawie budżetowej zapisano 13,8 procent, taki spadek bezrobocia będzie zdecydowanie lepszy niż w poprzednim roku - mówił minister pracy.

Kosiniak-Kamysz zapowiada spadek bezrobocia
(Matloch/Reporter)

Minister pracy liczy na wyraźną poprawę kondycji polskiej gospodarki. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział w radiowej Jedynce, że są szanse na 4-procentowy wzrost PKB w 2014 roku. Znacząco spaść ma również bezrobocie.

_ - Liczę, że będzie to poniżej 13 procent, choć w ustawie budżetowej zapisano 13,8 procent, taki spadek bezrobocia będzie zdecydowanie lepszy niż w poprzednim roku _ - mówił minister pracy.

Tymczasem w parlamencie trwają prace nad rządowym projektem ustawy oskładkowującym tak zwane umowy śmieciowe. Rząd PO-PSL chce, by składki emerytalne i rentowe płacili zatrudnieni na umowy zlecenie od 1680 złotych a także członkowie rad nadzorczych.

_ - Zmiany mają wejść w życie jeszcze w tym roku _ - mówił w radiowej Jedynce Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według założeń ministerstwa pracy, w wyniku oskładkowania umów śmieciowych wpływy do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych wzrosną w tym roku o 650 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Za 50 lat będzie brakować 5 mln pracowników Bezrobotni już teraz nie chcą pracować za najniższe wynagrodzenie. Jego wysokość nie pozwala na godne życie, nie mówiąc o założeniu rodziny.
Japońska firma podwoi zatrudnienie w Polsce Na pracę mogą liczyć inżynierowie, specjaliści w przetwórstwie tworzyw sztucznych, montażyści i specjaliści utrzymania ruchu.
Tusk: Jak się robi dobrze, to się zarobi Premier przekonywał, że za kilka lat zmniejszy się liczba emigrujących za pracą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
obs
3 lata temu
O! To bezrobocie spadnie do minus 15 %. PSL potrafi !