Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kosmetyki bez akcyzy od 1 grudnia

0
Podziel się:

Od 1-go grudnia zostanie zniesiona akcyza na kosmetyki. Od najbliższego miesiąca zniesione zostanie także zróżnicowanie stawek akcyzy w zależności od wieku samochodów.

Kosmetyki bez akcyzy od 1 grudnia
bEKGtCtN

Od 1-go grudnia zostanie zniesiona akcyza na kosmetyki. Od najbliższego miesiąca zniesione zostanie także zróżnicowanie stawek akcyzy w zależności od wieku samochodów. Odpowiednie rozporządzenie podpisała wicepremier, minister finansów Zyta Gilowska.

Wicepremier powiedziała, że decyzje te będą kosztować budżet blisko 300 milionów złotych. 200 milionów stanowi zrównanie akcyzy na samochody, natomiast 100 milionów - zniesienie akcyzy na kosmetyki.

Minister Gilowska zaprzecza doniesieniom prasowym, jakoby rząd planował na przyszły rok duże podwyżki akcyzy. Z wypowiedzi szefowej resortu finansów wynikało jednak, że jeśli sytuacja na międzynarodowym rynku paliw będzie _ Decyzje te będą kosztować budżet blisko 300 milionów złotych. 200 milionów stanowi zrównanie akcyzy na samochody, natomiast 100 milionów - zniesienie akcyzy na kosmetyki. _tak korzystna jak obecnie, to możemy się spodziewać w przyszłym roku wyższej akcyzy na benzynę. Wicepremier podkreśliła, że będzie to przywrócenie akcyzy, która we wrześniu ubiegłego roku została zmniejszona o 25 groszy na litrze. Budżet ma zyskać dzięki wyższej akcyzie miliard 300 milionów złotych.

bEKGtCtP

W przyszłym roku nie będzie natomiast zapowiadanego wcześniej przez resort finansów zrównania akcyzy na olej napędowy i opałowy. Z wyjasnień wicepremier wynika, że powodem jest nieuchwalenie przez Sejm odpowiednich rekompensat.Być może zrównanie stawek nastąpi na początku następnego sezonu grzewczego - powiedziała Zyta Gilowska.

W przyszłym roku ma wzrosnąć akcyza na wyroby tytoniowe. Budżet ma na tym zyskać miliard 200 milionów złotych. Z wypowiedzi minister finansów wynika, że najprowdopodobniej nie będzie podwyżki akcyzy na piwo. "Rząd się nie upiera, aby ta podwyżka była" - powiedziała Zyta Gilowska.

bEKGtCuq
wiadomości
KOMENTARZE
(0)