Notowania

nfz
19.06.2014 14:55

Koszt leczenia Polaków zagranicą na podstawie EKUZ to 150 mln zł.

Dane te dotyczą jednie świadczeń na podstawie karty EKUZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(thelinke/iStockphoto)

Planując letnie wyjazdy zagranicę warto wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego czyli EKUZ? Karta jest wydawana przez NFZ.

Dzięki niej Polacy mogą korzystać ze świadczeń zdrowotnych na terenie państw Wspólnoty na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli tych krajów - wyjaśnia rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Gołąbek. Jeżeli w jakimś kraju obowiązuje współpłacenie, to będziemy musieli również dopłacić z własnej kieszeni.

Agnieszka Gołąbek dodaje, że aby wyrobić EKUZ wystarczy wypełnić odpowiedni formularz. Można to zrobić osobiście w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia i wtedy kartę otrzymuje się do ręki. Wniosek można wysłać też pocztą, zeskanować i przesłać mailem.

Turyści otrzymują Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego ważną przez pół roku.l Natomiast emeryci i renciści na 5 lat.

W ubiegłym roku szacunkowy koszt leczenia Polaków zagranicą na podstawie karty EKUZ to ponad 150 milionów złotych.

Czytaj więcej w Money.pl
Pacjent wygrał z NFZ. Zwrócą mu koszty za... Pacjent górą w sporze o zwrot kosztów za zagraniczne leczenie. Krakowski sąd nakazał Narodowemu Funduszowi Zdrowia zapłacić Józefowi Berezie prawie 4 tysięcy złotych.
Do lekarza bez kolejki? Rząd opóźnia zmianę prawa Wiceminister Sławomir Neumann nie jest zwolennikiem nowych przepisów, ale jeszcze w tym roku zostaną one wprowadzone.
W poniedziałek martwimy się o zdrowie najbardziej Szacuje się, że średnio każdego dnia w wyszukiwarkę Google wpisywanych jest ponad 160 milionów pytań dotyczących zdrowia.
Są pomysły na krótsze kolejki do lekarzy Oceniamy koncepcje ministra zdrowia na skrócenie kolejek do lekarzy. - _ Efekt będzie mizerny _ - mówią lekarze i eksperci.
Tagi: nfz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, ubezpieczenia, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz