Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kowal za powołaniem ponadpartyjnej rady ds. wchodzenia do strefy euro

0
Podziel się:

Członkowie rady nie otrzymywaliby wynagrodzenia za pracę w niej.

Kowal za powołaniem ponadpartyjnej rady ds. wchodzenia do strefy euro
(Piotr Blawicki/East News)
bETIHiCt

Powołanie ponadpartyjnej rady ds. wchodzenia Polski do strefy euro - z którą musiałby się konsultować rząd - proponuje europoseł, lider PJN Paweł Kowal. Chciałby, aby w radzie zasiadali: premier, przedstawiciele koalicji i opozycji, eksperci, b. premierzy i b. szefowie UKiE.

_ - Apeluję do pana premiera o uczynienie z integracji europejskiej - w tym wypadku z konkretnego jej aspektu, czyli wchodzenia do strefy euro - sprawy narodowej - powiedział Kowal na środowej konferencji prasowej w Sejmie. - To są decyzje na przyszłość i powinny być podejmowane w oparciu o wspólne analizy _.

Podkreślił, że dzięki obowiązkowi prowadzenia konsultacji z radą premier nie ograniczałby się do relacji z własnym zapleczem politycznym i wystąpień w Sejmie, które _ nie dają możliwości realnej konfrontacji poglądów. _

bETIHiCv

_ - Nie chodzi o powoływanie dodatkowego ciała biurokratycznego, tylko o zmuszenie liderów politycznych do tego, by się ze sobą komunikowali w sprawach, które nie dotyczą tylko ich partii i ich rządów _ - powiedział Kowal. Jak dodał, członkowie rady nie otrzymywaliby wynagrodzenia za pracę w niej.

Czytaj więcej w Money.pl

bETIHiCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)