Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kraje europejskie ograniczają wydatki na zagraniczną pomoc rozwojową

0
Podziel się:

Jest to pierwsze poważne cięcie wydatków pomocowych w całej Europie od dekady.

Kraje europejskie ograniczają wydatki na zagraniczną pomoc rozwojową
(AP/FOTOLINK/East News)

Kryzys zadłużenia publicznego w krajach europejskich doprowadził do cięć w wydatkach na fundusze rozwojowe dla krajów biednych - podaje BBC, powołując się na analizującą takie wydatki organizację Data.

Jest to pierwsze poważne cięcie wydatków pomocowych w całej Europie od dekady - informuje Data. Największych oszczędności dokonały kraje szczególnie dotknięte kryzysem: Grecja i Hiszpania.

Hiszpania, która była wcześniej szóstym najhojniejszym donatorem w Europie, ograniczyła swe wydatki dobroczynne o jedną trzecią. Ogółem sumy przeznaczane przez kraje UE na pomoc rozwojową w latach 2010-2011 spadła o 1,5 procent.

Kraje europejskie dostarczają łącznie nieco ponad połowę pomocy rozwojowej dla krajów biednych - przypomina BBC. Najbardziej szczodrze funduszy pomocowych udzielały jak dotąd Niemcy, Wielka Brytania i Francja.

Przedstawiciel organizacji DATA Adrian Lovett ostrzega, że na ograniczaniu wydatków na pomoc rozwojową i humanitarną ucierpią szczególnie najbiedniejsze kraje Afryki, takie jak Mozambik, Tanzania i Malawi, w których pomoc ta _ codziennie ratuje ludzkie życia _.

Czytaj więcej o biedzie w Money.pl
W tym kraju 200 mln ludzi to "nowe dno" Ludzie z _ nowego dna społecznego _ to biedacy, którzy nie mają siły przebicia ani w sensie materialnym, ani społecznym.
20 tys. za dziecko. "Taki handel musi zniknąć" To skandal, że fenomen handlu ludźmi i niewolnictwa rośnie, tymczasem spada liczba wyroków w takich sprawach.
Biednych to my raczej znamy z widzenia Ponad dwie trzecie Polaków deklaruje, że zna z sąsiedztwa bądź z widzenia osoby _ naprawdę biedne _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)