Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krakowski szczyt wielkim sukcesem

0
Podziel się:

Pochwały płynęły nie tylko z ust Radosława Sikorskiego, ale także szefowej dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton.

Krakowski szczyt wielkim sukcesem
(Xinhua News/East News)

Pochwały płynęły nie tylko z ust Radosława Sikorskiego, ale także szefowej dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton.

W spotkaniu brali udział przedstawiciele państw Grupy Wyszehradzkiej i Partnerstwa Wschodniego. Radosław Sikorski uznał, że taka kompozycja grupy podkreśla _ dwa wektory polskiej polityki zagranicznej _: po pierwsze jest to współpraca w regionie, po drugie - działalność na rzecz wschodnich partnerów.

Minister spraw zagranicznych dodał, że ważnym tematem spotkania był nadchodzący szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie. Powiedział, że możliwe będzie wtedy podpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą oraz parafowanie podobnych umów z Armenią, Gruzją i Mołdawią.

Podobnie o spotkaniu w Krakowie mówiła Catherin Ashton. Nazwała je _ wspaniałym _ i pełnym sukcesów. Szefowa dyplomacji UE przyznała, że szczyt pokazał zaangażowanie w sprawy wschodnie nie tylko Grupy Wyszehradzkiej, ale także całej Unii Europejskiej.

Szczyt zorganizowano w ramach polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, która kończy się w czerwcu. Minister Sikorski podkreślił, że była ona wzorem dla innych państw. _ - Nadaliśmy dużą widoczność naszej grupie i sporo osiągnęliśmy _ - chwalił. Do Krakowa przyjechali również między innymi ministrowie spraw zagranicznych Węgier, Czech i Słowacji. Ponadto jest też komisarz ds. Rozszerzenia i Europejskiej Polityki Sąsiedztwa Stefan Fuele.

Czytaj więcej w Money.pl
Sikorski skłoni Chiny do współpracy? - _ Zapowiedź chińskich inwestycji w wysokości 500 mln dolarów i wzrost wymiany handlowej do 100 mld dolarów w 2015 roku to widoma oznaka docenienia naszego regionu _ - stwierdził polski minister.
Rumunia chce uczestniczyć w spotkaniach... Rumuński minister uczestniczył w rozpoczętym w poniedziałek w Katowicach V Europejskim Kongresie Gospodarczym oraz w briefingu po tym wydarzeniu.
Polska ma wpłynąć na Rosję. Tak chce UE Konflikt wewnętrzny w Syrii, napięta sytuacja na Półwyspie Koreańskim i strategiczne sprawy związane z bezpieczeństwem w Europie będą przedmiotem rozmów na szczycie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)