Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kredyt hipoteczny
01.07.2014 07:20

Kredyty hipoteczne od dziś tylko w walucie, w której się zarabia

Polak zarabiający w kraju nie będzie mógł już ubiegać się o kredyt na przykład w euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Przepisy, które od dziś obowiązują, utrudnią życie przede wszystkim emigrantom. W Polsce bowiem zadłużamy się już od kilku lat przede wszystkim w złotym. Kredyty w innych walutach stanowią obecnie około pół procenta zaciąganych zobowiązań.

Jacek Furga ze Związku Banków Polskich tłumaczy, że nowe rozwiązania dotyczą kilku kwestii. Polak zarabiający w kraju nie będzie mógł już ubiegać się o kredyt na przykład w euro. Z drugiej strony, emigranci często zaciągali zobowiązania na cele mieszkaniowe w Polsce w złotym, teraz już nie będą mogli tego robić.

_ - Jeżeli zarabiają w euro, to pół biedy, ponieważ kredyty w tej walucie dostępne są na polskim rynku _ - wyjaśnia ekspert. Natomiast - jak dodaje - jeśli dostają wypłatę na przykład w funtach brytyjskich lub koronach norweskich, nie będą mieli już takiej możliwości, ponieważ polskie banki nie mają takiej oferty.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że najwięcej Polaków za granicą pracuje w Wielkiej Brytanii, Niemczech, a także Irlandii.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kredyt hipoteczny, kredyty hipoteczne, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, giełda na żywo, banki, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz