Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kreml zadowolony z wizyt Putina w Mińsku, Berlinie i Paryżu

0
Podziel się:

Kremlowski urzędnik zauważył, że przy organizowaniu wizyt w Niemczech i we Francji z arsenału środków dyplomatycznych wybrano nieformalne rozmowy, co okazało się udanym posunięciem

Kreml zadowolony z wizyt Putina w Mińsku, Berlinie i Paryżu
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)
bFeHjAZh

Kreml jest bardzo zadowolony z wyników pierwszej po powrocie na urząd prezydenta zagranicznej podróży Władimira Putina, podczas której odwiedził on Mińsk, Berlin i Paryż - oświadczył dziś jego doradca ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow.

_ - Z politycznego i merytorycznego punktu widzenia wszystko przebiegało pomyślnie _ - powiedział Uszakow na spotkaniu z dziennikarzami w Moskwie. Kremlowski urzędnik zauważył, że przy organizowaniu wizyt w Niemczech i we Francji _ z arsenału środków dyplomatycznych wybrano nieformalne rozmowy, co okazało się udanym posunięciem, gdyż miał miejsce energiczny i szczery dialog bez oficjalnej oprawy _.

_ - Władimir Putin był jak zawsze przekonujący. Chce się mieć nadzieję, że nie tylko go wysłuchano, ale również usłyszano _ - oświadczył prezydencki doradca. Natomiast dziennik _ Kommiersant _, tłumacząc - jego zdaniem - _ prawdziwy sens _ podróży Putina na trasie Mińsk-Berlin-Paryż przypomniał, że _ dokładnie 200 lat temu rosyjskie wojska, wyruszywszy z Moskwy, przeszły przez terytorium dzisiejszej Białorusi i (ówczesnych) Prus, by zakończyć w Paryżu, w Pałacu Elizejskim, gdzie do 2 lipca 1812 roku była rezydencja rosyjskiego cara Aleksandra I _.

bFeHjAZj

_ - W piatek na czas rozmów z prezydentem Francji Francoise Hollande'em zatrzymał się tam także Władimir Putin _ - dodała moskiewska gazeta. Głównym tematem rozmów prezydenta Rosji w Mińsku była dwustronna współpraca gospodarcza. Natomiast w Berlinie i Paryżu jego rozmowy dotyczyły przede wszystkim sytuacji w Syrii. Poruszono też problemy współpracy gospodarczej, w tym w sferze energetycznej. Niemiecka kanclerz Angela Merkel poinformowała, że rozmawiała z Putinem także o rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin u Łukaszenki. A w tle miliardy dolarów To pierwsza wizyta zagraniczna Putina po ponownym objęciu stanowiska szefa państwa 7 maja.
Putin jedzie w podróż. Niemcy, Francja, Chiny Prezydent Rosji Władimir Putin 1 czerwca złoży robocze wizyty w Niemczech i we Francji.
32 tysiące dolarów za "nielegalny" protest Projekt jest odpowiedzią na starcia opozycjonistów protestujących przeciwko powrotowi Władimira Putina na Kreml z policją.
bFeHjAZK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)