Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
01.10.2005 13:05

Krystyna Kozioł z IAR jest jedną z laureatek konkursu "Pomóżcie nam zachować pamięć"

Rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs "Pomóżcie nam zachować pamięć" poświęcony tematyce prześladowań ofiar nazizmu w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

W kategorii "Media" drugą nagrodę przyznano Krystynie Kozioł z Informacyjnej Agencji Radiowej. Organizatorem konkursu jest Fundacja "Polsko-Niemieckie Pojednanie" i Polska Unia Ofiar Nazizmu.
Spośród uczestników konkursu w kategorii "Ofiary nazimu" nagrodę odbierze Czesław Iberszer za pracę "Sachsenhausen. Wspomnienia do żony." Zwyciężczynią w kategorii "Media" została Edyta Suchacka z TVP. W konkursie dla młodzieży pierwsza nagroda została przyznana Idze Majewskiej za pracę pt.: "Wszystkie świętości zostały obalone".
Udział w konkursie "Pomóżcie nam zachować pamięć" mogły wziąć osoby poszkodowane w czasie II wojny światowej, które przedstawiły własne wspomnienia na temat pracy przymusowej na rzecz III Rzeszy, uwięzienia w hitlerowskich obozach, więzieniach i gettach, deportacji lub wysiedleń.
Drugą grupą byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ogólnokształcących, którzy przedstawili prace oparte na wspomnieniach członków swoich rodzin lub znanych im osób.
Trzecia grupa to dziennikarze, którzy w latach 2001-2005 interesowali się tą problematyką.
Do konkursu zostało zgłoszonych 748 prac, w tym 589 w kategorii "Ofiary nazizmu", 134 prac w kategorii "Młodzież" i 25 prac w kategorii "Media".
Wręczenie nagród odbędzie się 24 października podczas gali konkursowej w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz