Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Krytykują Węgrów za pomysły na redukcję długu

0
Podziel się:

Bank of America Merrill Lynch: pomysły zmniejszenia ciężaru zadłużenia
prywatnego sektora w walutach obcych, są wysoce negatywne.

Krytykują Węgrów za pomysły na redukcję długu
(Neilhooting/CC/Flickr)

Najnowsze _ niekonwencjonalne _ pomysły zmniejszenia ciężaru zadłużenia prywatnego sektora w walutach obcych, nad którymi ma się zastanawiać rząd Węgier są _ wysoce negatywne _ - ocenił Bank of America Merrill Lynch.

Rząd Węgier nie zgodził się na propozycje MFW mające na celu redukcję deficytu i zmniejszenie długu i zdecydował, że będzie to robił we własnym zakresie.

Według propozycji opisanych w węgierskim dzienniku _ Heti Valasz _, omawianych przez BofA ML - rząd Węgier może brać pod uwagę utworzenie nowego państwowego banku z zadaniem ułatwienia spłaty długu w walutach obcych (frankach i euro) przez konwersję go na forinty.

Dług gospodarstw domowych i firm zaciągnięty w walutach obcych byłby przewalutowany na forinty, a kredyt dla małych i średnich firm byłby subsydiowany.

Inna propozycja przewiduje, by bank centralny (NBH) skupywał dług hipoteczny i obligacje dłużne firm najwyraźniej po to, by sfinansować utworzenie nowego państwowego banku.

_ Utworzenie nowego państwowego banku, faktycznie sfinansowanego przez NBH jest negatywne dla dochodowości sektora bankowego. Oznacza też istotne uszczuplenie zakresu niezależności banku centralnego _ - stwierdza Bank of America Merrill Lynch komentarzu zatytułowanym _ Równia pochyła _?

_ Sądzimy, że NBH nie popiera tych niekonwencjonalnych sposobów i może je zablokować. Nie mniej jednak nasilenie się rządowych oświadczeń w tej sprawie jest źródłem obaw odnoszących się do stabilizacji węgierskich finansów i zdolności rządu do finansowania się na finansowym rynku _ zaznaczono w komentarzu.

O kryzysie na Węgrzech czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/106/t180330.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poparcie;dla;partii;orbana;spada;ale;opozycja;slaba,198,0,953030.html) Idol Kaczyńskiego stracił połowę elektoratu Od listopada 2010 roku ugrupowanie to utraciło połowę elektoratu - wynika z badania opinii publicznej Tarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t140021.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/protesty;przeciwko;rzadom;wegierskiego;premiera,94,0,947550.html) Ideał Kaczyńskiego stracił milion wyborców Sprzeciw Węgrów wzbudza polityka oszczędności i reforma prawa pracy wprowadzone przez rząd Victora Orbana.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t40513.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/odbieranie;funduszy;krajom;z;deficytem;nie;podoba;sie;m;in;wegrom,120,0,930680.html) Kary dla krajów z deficytem niedopuszczalne Państwa nadbałtyckie i Węgry przeciwne dyscyplinie finansów publicznych i limitowi absorpcji funduszy przez dany kraj na 2,5 proc. PKB.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)