Notowania

kryzys strefy euro
06.01.2012 11:53

Kryzys dołuje gospodarki. PKB do rewizji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy szacuje, że globalny wzrost gospodarczy za 2011 rok będzie niższy niż prognozowane we wrześniu 4 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szefowa Funduszu Christine Lagarde zapowiedziała podczas wizyty w Johannesburgu w RPA, że dane w tej sprawie będą opublikowane 25. bądź 26. stycznia.

Przewodnicząca MFW prognozuje też, że ten rok będzie trudniejszy niż poprzedni. Jej zdaniem, będzie to _ rok wysiłku i koncentracji _, trudny także dla waluty euro. Równocześnie Christine Lagarde podkreśliła, że nie wierzy w upadek wspólnej europejskiej waluty w tym roku. Optymistycznie też wypowiedziała się na temat dalszej obecności zadłużonej Grecji w eurolandzie. _ - Skoro nasi europejscy partnerzy są zdeterminowani, by Grecja tam pozostała, możemy tylko te starania wesprzeć _ - powiedziała Lagarde.

Przedwczoraj rzecznik greckiego rządu ostrzegł, że jego kraj może opuścić strefę euro, jeżeli Grecja nie otrzyma drugiej transzy pożyczki w wysokości 130 miliardów euro. Warunki pożyczki mają ustalić w połowie miesiąca w Atenach inspektorzy Trojki, czyli Unii Europejskiej, MFW i Europejskiego Banku Centralnego.

Czytaj więcej wypowiedzi szefowej MFW
Nikt nic nie wie. Lagarde monitoruje i czeka Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde oświadczyła, że we Włoszech i w Grecji konieczne jest wyklarowanie sytuacji politycznej.
Ma pomysł na uspokojenie rynków. Dobry? Szefowa MFW zasugerowała "połączenie" interwencji EBC i Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej.
MFW: Nie czas na półśrodki. System się sypie - _ System jest zbyt zadłużony. Niepewność unosi się nad wszystkimi rozwiniętymi gospodarkami _ - powiedziała Lagarde w Waszyngtonie.
Tagi: kryzys strefy euro, kryzys, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz