Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Krymie. Rosjanie cenzurują informacje o Ukrainie

0
Podziel się:

Zablokowano 13 stron na popularnym portalu społecznościowym Vkontakte, na których publikowano informacje dotyczące protestów na Ukrainie.

Kryzys na Krymie. Rosjanie cenzurują informacje o Ukrainie
(ajleon/CC/Flickr)
bFdMpoQB

Rosyjski urząd nadzorujący media RosKomNadzor zablokował na wniosek prokuratury dostęp do trzynastu stron na popularnym portalu społecznościowym Vkontakte, na których publikowane były informacje dotyczące protestów na Ukrainie.

Federalna Służba ds. nadzoru w dziedzinie łączności, technologii informatycznych i komunikacji masowej oceniła w oświadczeniu, że publikowano na nich treści _ propagujące działalność ukraińskich grup nacjonalistycznych _. RosKomNadzor oskarżył ich twórców o _ bezpośrednie wezwania do działalności terrorystycznej i udziału w nielegalnych manifestacjach, w tym w Moskwie _.

Na jednej ze stron, zrzeszającej przeciwników obalonych władz w Kijowie, było zarejestrowanych 500 tysięcy użytkowników. W poniedziałek strony nie były już dostępne dla internautów z Rosji.

bFdMpoQD

W niedzielę w Rosji odbyło się kilka manifestacji przeciwników zbrojnej interwencji Moskwy na Ukrainie. Siły specjalne policji OMON zatrzymały kilkaset osób w Moskwie i Petersburgu. Demonstracje odbyły się m.in. przed Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej i na placu Maneżowym przed murami Kremla.

Czytaj więcej w Money.pl

bFdMpoRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)