Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na krymie
03.03.2014 12:08

Kryzys na Krymie. Rosjanie cenzurują informacje o Ukrainie

Zablokowano 13 stron na popularnym portalu społecznościowym Vkontakte, na których publikowano informacje dotyczące protestów na Ukrainie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ajleon/CC/Flickr)

Rosyjski urząd nadzorujący media RosKomNadzor zablokował na wniosek prokuratury dostęp do trzynastu stron na popularnym portalu społecznościowym Vkontakte, na których publikowane były informacje dotyczące protestów na Ukrainie.

Federalna Służba ds. nadzoru w dziedzinie łączności, technologii informatycznych i komunikacji masowej oceniła w oświadczeniu, że publikowano na nich treści _ propagujące działalność ukraińskich grup nacjonalistycznych _. RosKomNadzor oskarżył ich twórców o _ bezpośrednie wezwania do działalności terrorystycznej i udziału w nielegalnych manifestacjach, w tym w Moskwie _.

Na jednej ze stron, zrzeszającej przeciwników obalonych władz w Kijowie, było zarejestrowanych 500 tysięcy użytkowników. W poniedziałek strony nie były już dostępne dla internautów z Rosji.

W niedzielę w Rosji odbyło się kilka manifestacji przeciwników zbrojnej interwencji Moskwy na Ukrainie. Siły specjalne policji OMON zatrzymały kilkaset osób w Moskwie i Petersburgu. Demonstracje odbyły się m.in. przed Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej i na placu Maneżowym przed murami Kremla.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na krymie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz