Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys na krymie
14.03.2014 19:53

Kryzys na Krymie. Ukraina wzmacnia wschodnią granicę

Dziś w tym kierunku wyruszyło ze Lwowa ponad 300 żołnierzy zachodniego dowództwa wojsk ochrony pogranicza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Ukraińska Państwowa Straż Graniczna przerzuca swe siły z obwodów zachodnich na wschód. Dziś w tym kierunku wyruszyło ze Lwowa ponad 300 żołnierzy zachodniego dowództwa wojsk ochrony pogranicza.

W skład tej grupy wchodzą funkcjonariusze SG z obwodów: lwowskiego, iwano-frankowskiego, zakarpackiego, czerniowieckiego i wołyńskiego. Większość zgłosiła się na ochotnika.

_ - Są to najlepsi pogranicznicy, ochotnicy, którzy służyli dotychczas na granicy zachodniej. Zostaną zaangażowani do intensywnej ochrony granicy na wschodzie państwa, a w razie czego będą bronili jej przed grupami dywersyjno-zwiadowczymi _ - powiedział cytowany przez miejscowe media naczelnik zachodniego dowództwa SG Ukrainy generał Artur Horbenko.

Kolejna grupa wyruszy na wschód Ukrainy w sobotę. Straż Graniczna poinformowała, że wyekwipowała swoich ludzi nie tylko w broń palną, ale również w sprzęt do walki z ciężkimi pojazdami wojskowymi.

Ukraina wzmacnia swe siły na wschodnim odcinku granicy w związku z koncentracją w tym regionie wojsk rosyjskich, co wiąże się z przygotowaniami do niedzielnego referendum na Krymie. Jego mieszkańcy mają odpowiedzieć w nim na pytanie, czy opowiadają się za włączeniem półwyspu do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: kryzys na krymie, ukraina, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz