Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. Piechociński: straciliśmy na tym 30 milionów złotych

0
Podziel się:

Wicepremier spodziewa się dalszych utrudnień w wymianie handlowej ze wschodem. Dlatego Polska poszuka innych rynków zbytu.

Kryzys na Ukrainie. Piechociński: straciliśmy na tym 30 milionów złotych
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Sytuacja na Ukrainie destabilizuje polski eksport. Wicepremier i minister gospodarki, Janusz Piechociński mówił podczas wizyty w Łodzi, że wartość utraconych kontraktów to 30 milionów złotych.

To właśnie na Ukrainie ulokowano najwięcej naszych bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Zainwestowało tam między innymi kilka zakładów ważnych dla polskiej gospodarki. Niektóre z nich planowały ekspansję na rynki WNP. To że ona się na razie nie powiedzie, przyczyni się do niższego poziomu sprzedaży bezpośredniej.

Wicepremier Piechociński spodziewa się dodatkowych utrudnień w wymianie handlowej z państwami z bloku poradzieckiego po referendum na Krymie. Dlatego Polska szuka zastępczych rynków dla swoich towarów.

Ponadto - jak wskazał minister - wydarzenia międzynarodowe oraz relacje Unii Europejskiej z Rosją opóźniają plany inwestycyjne niektórych azjatyckich koncernów w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl

KOMENTARZE
(0)