Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. Prezydent Gruzji mówi jak postępować z Rosją

0
Podziel się:

-Zachód nie powinien odpychać Rosji, ponieważ mogłaby stać się przez to jeszcze bardziej agresywna i nieprzewidywalna - ocenił prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili.

Kryzys na Ukrainie. Prezydent Gruzji mówi jak postępować z Rosją
(PAP/EPA)
bEKgoyWd

Zachód nie powinien odpychać Rosji, ponieważ mogłaby stać się przez to jeszcze bardziej agresywna i nieprzewidywalna - ocenił prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili w opublikowanej wczoraj rozmowie z agencją AP.

_ - Należy jasno powiedzieć Rosji, że relacje między sąsiadami czy państwami na całym świecie nie powstają poprzez militarne interwencje _ - powiedział Margwelaszwili. Jednocześnie państwa Zachodu nie powinny odpychać Rosji, ponieważ może to sprawić, że stanie się _ jeszcze bardziej agresywna, nieobliczalna i niebezpieczna _ - dodał.

W czerwcu Gruzja i Mołdawia mają podpisać umowę o stowarzyszeniu z Unią Europejską. AP zauważa, że 21 marca polityczną część umowy stowarzyszeniowej z UE podpisały tymczasowe władze Ukrainy; tego samego dnia prezydent Rosji Władimir Putin podpisał akty ratyfikacyjne traktatu o przyjęciu należącego do Ukrainy Krymu w skład Federacji Rosyjskiej.

bEKgoyWf

W sierpniu 2008 r. Rosja w wyniku kilkudniowej wojny z Gruzją doprowadziła do oderwania się od niej dwóch separatystycznych republik, Osetii Południowej i Abchazji, a następnie uznała ich niepodległość.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKgoyWG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)