Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. Putin uważa, że trzeba zrezygnować z geopolitycznych gier

0
Podziel się:

Prezydent Rosji wystąpił na Moskiewskiej Konferencji na temat Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Kryzys na Ukrainie. Putin uważa, że trzeba zrezygnować z geopolitycznych gier
(PAP/EPA)
bETFpfXF

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że współczesne wyzwania i zagrożenia wymagają rezygnacji z geopolitycznych gier i narzucania innym narodom swoich recept drogą kolorowych rewolucji.

Putin uczynił to w przesłaniu do uczestników rozpoczętej dzisiaj w stolicy Rosji 3. Moskiewskiej Konferencji na temat Bezpieczeństwa Międzynarodowego.

Występując z trybuny tego forum minister spraw zagranicznych FR Siergiej Ławrow oznajmił, że kryzys na Ukrainie jest konsekwencją _ narzucania krajom na obszarze poradzieckim twardego wyboru między Wschodem i Zachodem _.

bETFpfXH

Ławrow zauważył też, że decyzja krajów zachodnich o ograniczeniu współpracy z Rosją wpłynie negatywnie na ogólnoświatową walkę z terroryzmem i rozprzestrzenianiem broni masowego rażenia.

Natomiast rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu oświadczył, że Ukraina praktycznie pogrąża się w wojnie domowej. - _ W Europie sztucznie stworzono ognisko napięcia. Jego powstanie negatywnie wpłynęło na globalne bezpieczeństwo _ - ocenił.

W konferencji, która potrwa do jutra, uczestniczy ponad 300 reprezentantów międzynarodowych organizacji, resortów obrony i ekspertów z 40 krajów. Nie ma wśród nich oficjalnych przedstawicieli państw NATO, które zbojkotowały moskiewskie formu z powodu interwencji Rosji na Ukrainie i aneksji Krymu.

Czytaj więcej w Money.pl

bETFpfXN
bETFpfYi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)