Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys nie odpuszcza Amerykanom - bankrutują

0
Podziel się:

Stagnacja na rynku pracy rujnuje kolejne rodziny w Stanach Zjednoczonych.

Kryzys nie odpuszcza Amerykanom - bankrutują
(francescomucio/CC/Flickr)
bECkzgCt

Coraz więcej Amerykanów bankrutuje w związku ze stagnacją na rynku pracy po kryzysie i recesji. Ekonomiści przewidują, że liczba bankructw będzie rosła w najbliższym czasie.

Jak podał Urząd Administracyjny Sądów Federalnych, w bieżącym roku podatkowym, który zakończył się 30 września, ponad 1,5 miliona obywateli zwróciło się do sądu o ochronę przed wierzycielami w związku z niewypłacalnością. Oznacza to wzrost liczby bankructw o przeszło 14 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy 1,3 mln obywateli złożyło takie wnioski.

Jak przewiduje cytowany przez CNNMoney.com Samuel Giordano, dyrektor Amerykańskiego Instytutu ds. Bankructwa, liczba bankructw będzie wzrastała w najbliższych miesiącach. Przyczyną jest wysokie bezrobocie (9,6 proc.) i trudny dostęp do kredytu.

bECkzgCv

Liczba wniosków o bankructwo rosła w USA systematycznie od 2007 r., kiedy kraj wpadł w recesję. Choć oficjalnie uznano, że recesja się zakończyła, wzrost pozostaje anemiczny i pracodawcy stronią od zatrudniania nowych pracowników.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t90154.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/usa;wpompuja;w;gospodarke;kolejne;600;miliardow;dolarow,94,0,704350.html) USA: Wpompują w gospodarkę kolejne 600 miliardów dolarów Bernanke zapowiada, że skupi obligacje na taką kwotę. To kolejna transza.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t75261.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/reforma;sluzby;zdrowia;w;usa;ryzykowna;gra;obamy,39,0,522023.html) Reforma służby zdrowia w USA. Ryzykowna gra Obamy Izba Reprezentantów stawia prezydentowi ultimatum.
bECkzgCW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)