Notowania

francja
14.02.2012 06:25

Kryzys strefy euro. Francja wciąż wierzy we wspólną walutę

W tej kwestii kobiety typują zupełnie inaczej niż mężczyźni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Caballero/CC/Flickr)

*Zdecydowana większość Francuzów opowiada się za pozostaniem w strefie euro. Zwolennikami wspólnej waluty są raczej mężczyźni niż kobiety, a także osoby z wyższym wykształceniem i kadry kierownicze. *

81 procent ankietowanych obywateli Francji uważa, że ich kraj powinien pozostać w strefie wspólnej waluty. W tej grupie tylko 19 procent chciałoby powrotu franka francuskiego. Takie są wyniki sondażu opublikowanego dzisiaj przez instytut badania opinii publicznej Harris Interactive.

Wyniki analizowane są przez francuskich komentatorów nie tylko w perspektywie kryzysu i recesji, ale także zaplanowanych na przełom kwietnia i maja wyborów prezydenckich. Zdecydowana większość sympatyków socjalistycznej lewicy, 92 procent opowiada się za euro. W tym gronie sześciu na dziesięciu zapytanych nie życzy sobie, aby jakiekolwiek państwo odpadło ze strefy wspólnej waluty, co jest reakcją na liczne polemiki w sprawie dalszej obecności w niej Grecji.

Zdecydowanie mniej sympatyków Aten znajduje się wśród prawicy, która jednak w jeszcze większym stopniu niż lewica jest przywiązana do euro - 94 procent zapytanych.

Czytaj o zamieszaniu wokół strefy euro w Money.pl
Dług Polski rośnie o 116 tysięcy zł na minutę Polska przystąpi do paktu fiskalnego, ale decyzja premiera Tuska nie pociągnie za sobą żadnych wymiernych konsekwencji.
Eksperci ostrzegają. To katastrofa dla Francji Takiego zdania są autorzy raportu opracowanego przez Instytut Montaigne'a, niezależnej placówki zajmującej się prognozami gospodarczymi.
Merkel i Sarkozy zdecydują. Tusk też chce Francja i Niemcy będą prawdopodobnie decydowały o przyszłym kształcie wspólnej waluty. Tusk ma swoje propozycje.
Tagi: francja, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, gospodarka światowa, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz