Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys strefy euro
06.06.2012 08:00

Kryzys strefy euro. Obama i Cameron o sytuacji gospodarczej

Prezydent USA i premier Wielkiej Brytanii rozmawiali wczoraj na temat kryzysu zadłużenia w Europie i zbliżającego się szczytu G20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Prezydent USA Barack Obama i premier Wielkiej Brytanii David Cameron rozmawiali wczoraj na temat kryzysu zadłużenia w Europie i zbliżającego się szczytu G20 w Los Cabos w Meksyku - poinformował Biały Dom.

Reuters zawraca uwagę, że rozmowa przebiegła tego samego dnia, w którym ministrowie finansów grupy siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata (G7) odbyli telekonferencję na temat kryzysu w strefie euro, który zachwiał rynkami finansowymi i wywołuje obawy w Waszyngtonie.

Agencja AFP przypomina, że Obama przeprowadził 30 maja wideokonferencję z europejskimi partnerami: kanclerz Niemiec Angelą Merkel, prezydentem Francji Francoisem Hollande'em i premierem Włoch Mario Montim. Wg AFP poruszano kwestie Syrii i kryzysu w strefie euro. Zapowiedziano kontynuowanie konsultacji przed szczytem G20 w Meksyku, który ma się odbyć 18 i 19 czerwca. Głównym tematem tego spotkania będzie kryzys zadłużenia strefy euro.

Czytaj więcej w Money.pl
Zabierali ludziom domy. Teraz chcą pomagać Od początku 2007 r., czyli od początku recesji, w sumie około 4 milionów ludzi straciło domy za niespłacanie długów, a około 10 milionów ma trudności z ich dalszym spłacaniem.
Gang sześciu ma sposób na zadłużenie USA Grupa sześciu senatorów zaproponowała plan oszczędnościowy opiewają na niemal 4 biliony dolarów.
Szokujące wyniki sondażu. Nie ma na kogo... Aż 38 procent amerykańskich wyborców nie czuje się związanych z żadną partią. I nie wiedzą na kogo zagłosować.
Tagi: kryzys strefy euro, Barack Obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz